Autodesk MapGuide Release 5 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Autodesk MapGuide Release 5

9. srpna 2000, 00.00 | Nová verze systému Autodesk MapGuide zajišťuje časově a prostorově neomezený přístup k návrhům a mapám i na Internetu.

SAN RAFAEL, Kalifornie, 2. srpna 2000 - Autodesk, Inc., dnes oznámil dostupnost systému Autodesk MapGuide® Release 5, vedoucího řešení pro vývoj webových CAD a GIS aplikací. Autodesk MapGuide interaktivním způsobem zpřístupňuje na podnikovém intranetu nebo na internetu projekty, mapy, výkresy a související data a umožňuje komukoliv a odkudkoliv s pomocí webového prohlížeče přistupovat v reálném čase k aktuálním dynamickým informacím. Software také slouží jako páteř pro Autodesk® OnSite, nejnovější mobilní technologii pro práci s mapami, návrhy a prostorovými informacemi a umožňuje uživatelům pracovat s těmito informacemi přímo na staveništi či v terénu.

Autodesk MapGuide pomáhá společnostem jako je Boeing, PG&E a AT&T zvýšit jejich konkurenční výhodu tím, že zpřístupňuje informace návrhů a map všem uživatelům v podniku a v terénu, umožňuje jim činit rychlejší rozhodnutí na základě přesnějších informací, šetřit provozní výdaje a zlepšovat služby zákazníkům. Autodesk MapGuide rovněž umožňuje společnosti @Road (viz samostatné oznámení) poskytovat svým předplatitelům řešení pro řízení mobilních zdrojů a lépe dosáhnout obchodních cílů.

"Autodesk pomáhá společnostem lépe využít hodnotu informací, které jsou uloženy v datech návrhů a v mapách, zpřístupněním těchto informací co nejširšímu týmu uživatelů v podniku a v terénu prostřednictvím webu a bezdrátových technologií," uvedl Joe Astroth, výkonný viceprezident Autodesku. "Právě Autodesk MapGuide Release 5 je klíčovou technologií této strategie."

Zákazníci sklízejí plody v podobě obchodních přínosů
Jednou z hlavních výhod softwaru Autodesk MapGuide pro firmy jsou snížené provozní náklady, protože distribuovat návrhy a mapy je levnější po webu než tradičnějšími metodami ve formě tisků a mapových knih. Jednou z novinek je podpora veřejných internetových serverů, které chtějí poskytovat mapy bez plug-in prohlížeče na straně klienta, a rozšířený přístup softwaru k datům v centrálních podnikových databázích jako Autodesk VISION*® a Oracle8i Spatial. Navíc nová verze přináší efektivnější údržbu dat; uživatelé mohou provádět editaci nebo přidávat grafické poznámky a komentáře, které se ukládají přímo do centrální databáze.
"Se systémem Autodesk MapGuide mají uživatelé přístup k aktuálním informacím z centrální databáze. To se může promítnout do snížených nákladů, menšího rizika a lepších vztahů se zákazníky, neboť se uživatelé na základě úplných informací mohou lépe rozhodovat," řekl David Sonnen, senior konzultant z oboru správy prostorových informací ve společnosti International Data Corporation.
Zákazníci po celém světě používají Autodesk MapGuide v aplikacích, jež vyžadují v reálném čase distribuci a přístup k informacím integrovaných do map a návrhových databází. Například aplikace MapGuidu ve společnosti AT&T, GEOLink, slouží jako "síťový portál" ke všem datům, sítím, optickým kabelům a bezdrátovým lokacím AT&T. Řešení AT&T na bázi Autodesk MapGuidu pracuje s daty uloženými v Oracle8i Spatial.
Společnost @Road, přední poskytovatel internetových informačních služeb, jež poskytuje bezdrátová internetová řešení pro mobilní komerci, zahrnula Autodesk MapGuide do svého řešení FleetASAPSM na online správu a řízení vozových parků. Uživatelé této služby, např. PepsiCo, odbor veřejných prací City of Oakland a JB Trucking, mají k dispozici špičkové funkce na geografické reportování a vizualizace při sledování a řízení svého vozového parku.

Nejvýznamnější nové vlastnosti
Autodesk MapGuide Release 5 obsahuje následující nové vlastnosti:

  • Mobilní a bezdrátovou podporu řešení na bázi mobilní technologie Autodesk OnSite. Ta umožňuje uživatelům mobilních a příručních zařízení (Palm OS, Windows CE) přistupovat k interaktivním mapám a dalším datům v centrální databázi.
  • Nepotřebujete žádný plug-in, s pomocí nové volby zobrazování, dynamicky posílá uživatelům čistě rastrové mapy, které zobrazí jakýkoli webový prohlížeč bez potřeby instalovat plug-in prohlížeč. Tato schopnost ohromně rozšiřuje počet potenciálních uživatelů, kteří si mohou zobrazovat mapy a návrhy své společnosti, hlavně po internetu. Kromě zobrazování mají uživatelé k dispozici dynamický posun, zoom a identifikaci vlastností a objektů uvnitř inteligentních map a návrhů.
  • Přímá datová podpora. Nový systém Autodesk MapGuide Data Extensions podporuje nativní datové formáty jako Oracle8i Spatial a Autodesk VISION*. Přímá podpora formátů DWG a SHP bude v prodeji během podzimu. Kromě těchto datových formátů je Autodesk MapGuide Release 5 plně kompatibilní se softwarem AutoCAD Map® 2000i a řadou dalších standardních datových formátů (podrobnosti viz www.autodesk.com/mapguide). Release 5 rovněž obsahuje rozšířenou podporu DWG a umístění kartografických symbolů, takže mapy a výkresy na síti vypadají přesně tak, jak byly vytvořeny projektantem nebo kartografem.
  • Inteligentní vkládání komentářů a poznámek umožňuje nové aplikační rozhraní Viewer API (Application Programming Interface), jež umožní začlenit funkce pro vkládání komentářů a poznámek do nové hladiny prostorových dat. Tato schopnost rozšiřuje funkčnost pro koncové uživatele a pracovní skupiny a podstatně snižuje dobu, která je obvykle potřeba na vývoj takových aplikací.

Dostupnost
Autodesk MapGuide Release 5 je dnes celosvětově k dispozici v americké angličtině. Během třiceti dnů bude Autodesk MapGuide Viewer Release 5 a Autodesk MapGuide Author Release 5 k dispozici v japonštině, němčině, francouzštině a italštině. Autodesk MapGuide Server Release 5 bude celosvětově nabízen pouze v mezinárodní angličtině. Autodesk MapGuide Viewer a Autodesk MapGuide SDF Loader budou i nadále zdarma ke stažení na www.autodesk.com/mapguide. Autodesk MapGuide Release 5 je možno zakoupit u autorizovaných prodejců Autodesku nebo prostřednictvím autorizovaných systémových integrátorů Autodesk MapGuide.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: