Apple iLife: iPhoto 11 ve slušivém kabátku - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Apple iLife: iPhoto 11 ve slušivém kabátku

2. prosince 2010, 00.00 | Nedávno se dočkal upgradu populární multimediální balík Apple iLife. Vzhledem k jeho rozsahu jsme jeho recenzi rozdělili do tří částí. Začneme fotografovu pravou ruku - aplikací iPhoto. A pokusíme se odpovědět na otázku, zda jsou změny v uživatelském rozhraní dostatečným důvodem k upgradu.

Originální a neotřelý nápad. Takto začíná každý zajímavý projekt a nejinak tomu bylo i v případě tvůrců povedeného a místy skutečně vtipného klipu, který představuje sportovní Fabii VRS jako zlou a nebezpečnou bestii, jíž se bojí i týpci, kteří ji sami stvořili. Pánové John Allison a Chris Bovill ze společnosti Fallon si řekli, že sladkého na všech úrovních bylo víc než dost, takže by to chtělo trochu přitvrdit a našlapanou Fabii VRS ukázat v úplně jiném světle než běžný rodinný vůz z předchozí reklamy. Na realizaci tohoto reklamního šotu, který byl ve Velké Británii uveden na obrazovky 1. listopadu 2010 a již od začátku počítal s velkým počtem digitálních vizuálních efektů, se zásadním způsobem podílela londýnská VFX společnost Moving Picture Company (MPC), jež patří mezi přední světové producenty digitálních vizuálních efektů pro celovečerní filmy, reklamy a hudební a televizní pořady.

Zatímco v Praze probíhalo samotné natáčení reklamního šotu, tým lidí z MPC pod vedením Roba Walkera již pracoval na realizaci požadovaných efektů, mezi které patřil například motor, jenž nebyl ničím jiným, než klubkem hadů, dále pak robotická ruka jednoho z pracovníků, šasí vozu tvořené z kostí a mnoho dalších. U “hadího” motoru byl kromě animace náročný i proces tvorby dostatečně efektního a věrohodného vzhledu samotných hadů, při jehož realizaci byly použity reálné textury, jejichž předlohami byly fotografie skutečných hadů. V kombinaci s digitálními materiály hliníku a jeho slitin, ze kterých se motory vyrábí, pak vznikl skutečně působivý efekt, což platí i v případě desetimetrové robotické paže, svařující šasí vozu. Modelování a animace těchto složitých objektů probíhala za pomoci nástroje Autodesk Maya, reálného vzhledu obrazu pak bylo docíleno využitím rendereru Mental ray, jehož vynikající schopnosti v oblasti vykreslování realisticky vyhlížejících materiálů a jejich osvětlení znají i majitelé softwaru 3ds Max.

Studioví pracovníci, kteří se zabývali produkcí takových 2D efektů, jakými byl například kouř, jiskry ze sváření či laserový paprsek, vypalující znak Škody, použili nástroje Flame a Nuke pro jejich tvorbu a zakomponování do obrazu. Taktéž digitální matte-painting našel v tomto šotu své uplatnění, mimo jiné například ve formě šasí vozu, tvořeného kostmi, na němž sedí supi.

Tolik tedy v krátkosti k tvorbě zajímavého reklamního šotu, který můžete vidět na výborných stránkách CG News.com, kde lze nalézt i mnoho dalších velice zajímavých informací a novinek ze světa vizuálních efektů a 3D animací.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: