Agfa uvádí IntelliTune 2.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Agfa uvádí IntelliTune 2.0

29. května 2001, 00.00 | Jedná se o novou verzi programu pro úpravu obrazových dat. V nové verzi má být zlepšena analýza obrazů - tonální, obrazové a prostorové informace.

Původně byl IntelliTune prezentován jako řešení pro úpravu obrazů pro novinový tisk, nová verze to má zřejmě změnit, protože se o ní píše jako o řešení pro úpravu obrazů.

Základem je technologie MDP (Multi-Dimensional Processing), která analyzuje tonální, obrazové a prostorové infomace, na základě kterých počítá potřebné úpravy a korekce. Algoritmus dává důraz na nejcitlivější data - neutrální tóny a pleťové barvy. Algoritmus MDP také zjišťuje míru neostrosti obrazu a zaostří ho jenom na potřebnou úroveň.

IntelliTune 2.0 používá profily ICC vytvořené v ColorTune Pro nebo i jinde, takže máte neustále plnou kontrolu nad barevnými daty.

Program je navíc plně skriptovatelný, přičemž na jednom obrázku můžete použít i více skriptů - například vytvořit obrázek ve CMYK pro použití při tisku a kopii pro firemní web (nebo jako zálohu). Pro dávkové zpracování je možné použít AppleScript.

Uvedené řešení bylo možné vidět na stánku Agfy na veletrhu Embax-Print. Výsledky jsou opravdu výborné. Jak nám řekl zástupce firmy Agfa, program dosahuje lepších výsledků než Photoshop, což bylo vidět na ukázkách. Přitom se jednalo o obyčejný převod pomocí ICC-profilů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: