Advanced Font Catalog 1.02 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Advanced Font Catalog 1.02

7. září 2001, 00.00 | Nevíte si rady se spoustou TrueType fontů na vašem jistě pečlivě střeženém systémovém disku a rádi byste si v nich udělali pořádek? A co takhle použít nějaký vhodný katalogizační nástroj?

Advanced Font Catalog není nijak zvlášť složitý program a nemusíte mít žádné obavy z toho, že byste se v něm nevyznali hned na první pokus, víc jich totiž potřebovat nebudete. Cena tohoto katalogizačního nástroje pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 určeného již svým názvem k čemu jinému než ke katalogizaci fontů, je 30 USD, 15 denní zkušební verzi si můžete stáhnout zdarma. Advanced Font Catalog umí sám prohledat vybrané disky a paměťová média včetně mechanik CD-ROM, optických disků, ZIPu, Jazzu, disket a dalších paměťových zařízení, výsledkem je pak katalog TTF fontů, které si můžete pro lepší přehlednost rozdělit do několika kategorií.Advanced Font Catalog je k dispozici v mnoha jazykových lokalizacích, čeština mezi nimi bohužel není. To ale nic nemění na faktu, že celý proces vyhledání fontů je vskutku dětsky snadný, neboť jej program provede takřka sám. Stačí si tedy vybrat disky a spustit vyhledávání. Nevýhodou programu je schopnost vyhledat pouze TrueType fonty, o AT1 fonty totiž Advanced Font Catalog ani v nejmenším nejeví zájem. Po prohledání disku (či disků) se objeví v hlavním okně jejich výpis v závislosti na jednotlivých adresářích, ve kterých byly jednotlivé fonty nalezeny, samozřejmě včetně struktury adresářů.


K dispozici máte i různé statistické informace o celkovém počtu fontů nalezených na jednotlivých discích a celkem slušný vyhledávací engine pro rychlé nalezení libovolného fontu v databázi či na disku nebo jejich případných duplikátů. Každý font pak můžete zařadit do libovolné z definovaných kategorií a připsat ke každé kategorii i fontu podrobný komentář, to jsou ovšem funkce výhradně informativní a na práci s fonty nemají žádný vliv.Užitečné jsou v programu i konfigurační možnosti, ve kterých si můžete nastavit řadu věcí od popisu adresářů přes text představující náhledový systém pro nalezené fonty. Popisky a celý katalog pak lze uložit na disk nebo naopak importovat. Samotných fontů se samozřejmě katalogizace nijak "fyzicky" netýká a stále zůstávají na stejném místě.


Advanced Font Catalog je zajímavý program s přiměřenými katalogizačními možnostmi, profesionálním programům jako je například Adobe Type Manager, Extensis Suitcase a také několika sharewarovým managerům fontů se ale program nevyrovná. Chybí mu zejména tiskové funkce (v případě požadavku sestavení náhledů všech nebo vybraných fontů), které je tak nutno řešit s pomocí jiného programu a také manipulační funkce jako je možnost instalace a deinstalace požadovaného fontu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: