Adobe Capture 3.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

Adobe Capture 3.0

21. února 2000, 00.00 | Rodina produktů ePaper mimo jiné nabízí robustní OCR řešení pro nasazení v podnikové sféře. V čem je Adobe produkt jiný než konkurence?

Programů pro optické rozpoznávání textů (OCR) je celá řada. Ke každému skeneru je dodáván jednoduchý OCR program zdarma, takže se dá předpokládat, že velká skupina uživatelů s těmito programy alespoň základní zkušenost má. Dovolím si tvrdit, že nejpoužívanějším programem v této oblasti u nás je Recognita. Ta původně pochází od maďarské společnosti, kterou posléze odkoupil americký gigant Caere. Díky dlouholeté podpoře češtiny a poměrně agresivní cenové politice je Recignita všeobecně uznávaným programem u nás.

Samozřejmě existuje celá řada konkurenčních řešení od jiných výrobců. Dnes bychom rádi v krátkosti představili produkt společnosti Adobe, Adobe Capture 3.0. Tento produkt patří do rodiny programů Adobe ePaper Sotutions. Je určena převážně pro podnikové nasazení a jeho hlavním znakem je převod papírových předloh přímo do formátu PDF. Díky universálnosti a snadné přenositelnosti tohoto formátu Capture 3.0 představuje zajímavé řešení pro velké společnosti a to i ve spojení s Internetem. Celý systém je velmi robustně postaven, vyžaduje operační systém Windows NT a dokonce počítá i s rozložením výpočetní zátěže na více procesorů a počítačů.

Poměrně zvláštní je i licenční politika Adobe. Na trh se produkt dostává ve dvou verzích. Tou první je Adobe Capture 3.0 Personal Edition, který je omezen na použití s jedním počítačem a převod maximálně 20.000 stránek. Pokud tento limit uživatel vyčerpá, může si dokoupit další kredit. Pro velké společnosti je určena verze Cluster Edition, která může pracovat na celé skupině pracovních stanic a není nijak omezena počtem zpracovaných stránek. V prvním případě za produkt zaplatíte 35 220Kč, ve druhém 368 480Kč. Za tyto kulantní sumičky získáte produkt podporující 16 jazyků, s anglickým rozhraním a SDK kitem pro možnost integrace s jinými programovými produkty.

Pokud vám přijde cena příliš vysoká, nebo požadavek Windows NT neúměrný a přesto trváte na řešení od společnosti Adobe bude v prodeji i nadále verze Capture 2.0 s výrazně nižšími požadavky na zdroje uživatele.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: