Adesign 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

Adesign 1.0

4. září 2001, 00.00 | Opravdu kvalitních shareware grafických editorů pro Windows není nijak zvlášť mnoho, novinku s názvem Adesign ale můžeme zařadit mezi kvalitní kreslící programy s klidným svědomím.

Adesign je zbrusu nový kreslící program z produkce Pierresoft Imaging Solutions, plná verze stojí 69 USD a je určena pro Windows 95/98/ME/NT/2000. Adesign je - jak už to bývá u moderních grafických editorů zvykem - kombinací 2D bitmapového kreslícího programu obsahujícího i několik kreslících a manipulačních nástrojů pro práci s vektory, navíc obsahuje Adesign i funkce pro zpracování grafiky s využitím image processingu, takže se hodí nejen pro kreslení, ale i úpravu a retuše fotografií nebo přípravu webové grafiky.Mezi naprosté samozřejmosti Adesignu patří práce s vrstvami včetně definovatelné průhlednosti a spousty kreslících módů podobně jako u Adobe Photoshopu, také řada ostatních funkcí je dost podobná. Uživatele často pracující s grafikou v různých formátech určitě potěší import a export něco kolem 30 grafických formátů, zároveň ale též zamrzí nefunkční import nových verzí PSD souborů (Photoshop 5.5+) včetně vrstev. Adesign umí ke každé vrstvě přiřadit stín s přesnou pozicí v pixelech, což sice není tak elegantní jako stínování objektů a vrstev v Photoshopu, použitelné to ale je. Na poměrně slušné úrovni jsou i možnosti retušovat obrázky, přičemž se Adesign spoléhá hlavně na práci s detailně nastavitelným brushem, nástroje na klonování a pochopitelně také na image processing. Zajímavé jsou i transformační a deformační nástroje, které svou kvalitou dokonce o malinko přesahují obdobné transformační nástroje v Photoshopu, celkově ale Adesign přece jen v této oblasti ztrácí, a to konkrétně v o něco horší práci s výběrem (hlavně v jeho intuitivnosti) nutné k přesnému vybrání požadovaných objektů či částí obrázku.
Mezi další samozřejmosti patří vyhlazování kreslených objektů, konkrétně pak tzv. primitiv jako je například kružnice, elipsa, polygon pod. Co se týče práci s fonty, nerozumí si Adesign příliš s TTF fonty, pokud ale používáte Adobe Type 1 písma, máte po starostech.
U vektorových nástrojů se sice program omezuje pouze na základní věci jako je práce s beziérovými křivkami a jejich konverzí do výběru a běžné kreslící nástroje, to ale pro program tohoto typu bohatě stačí. Součástí Adesignu je i jednoduchý optimalizační modul pro export grafiky určené pro web, žádné zázraky od něj ale díky jeho jednoduchosti nečekejte.


Celkově se Adesign jeví jako kvalitní a poměrně snadno ovladatelný kreslící program určený pro rozličné účely a v mnoha směrech může konkurovat nekorunovanému králi shareware grafických editorů PaintShopu Pro. Cena Adesignu je poměrně rozumná, vzhledem k zaměření programu ho ale nelze doporučit profesionálním grafikům, nehodí se ani pro hromadné zpracování obrázků pro web a příliš ani pro jejich finální optimalizaci - jedná se však o první verzi programu, takže určitě se máme do budoucna na co těšit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: