12Ghosts ProPacks, dokončení - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Software

12Ghosts ProPacks, dokončení

11. prosince 2000, 00.00 | Dokončení popisu balíku 12Ghosts ProPacks obsahujícího několik desítek zajímavých systémových utilit.

Předcházející část článku naleznete ZDE.

FileDate můžete použít vždy, když potřebujete rychle a pohodlně změnit datum a stavové bity respektive atributy u libovolných souborů ve Windows. Utilita neumí pracovat s jednotlivými soubory (od toho máte souborový manager) a podporuje pouze celé adresáře včetně všech podadresářů.

ShowTime! umí na ploše Windows či v trayikoně zobrazit až 10 světových časů a dat. K dispozici máte poměrně rozsáhlé možnosti nastavení vzhledu plovoucího okénka včetně stínování, překreslování po stanovené době, přehrávání zvukových signálů, odpočítávání, alarmu apod.ShutDown je užitečná, ale v některých případech vyloženě "nebezpečná" utilita pro automatický restart či vypnutí počítače bez nutnosti proklikávat se menu. Jednotlivé akce na obrázku představují postup, jak bude restart či vypnutí počítače probíhat, v preferencích si můžete dále nastavit zaznění zvuku při uzavírání aplikací, vysunutí cédéčka/DVD z mechaniky před vypnutím, zavírání programů bez uložení dat, zobrazení potvrzovacího requesteru pro každou akci apod.

Utilitu Synchronize asi budete znát zřejmě z jiných systémových balíků, nejedná se totiž o nic jiného než o nástroj pro automatické nastavení systémových hodin podle aktuálního atomového času. Synchronizace probíhá samozřejmě po internetu, nastavit si můžete server, ze kterého se čas stáhne, i jednorázovou nebo automatickou aktualizaci času po stanovené době.

WinControl je abecedně poslední z 12 hlavních utlit v celém balíku a slouží k rychlé změně rozlišení a pozic okének na desktopu, umí zavírat libovolné okno/okna kliknutím nebo stiskem hotkey, zavírat nebo "násilně" ukončit programy a další věci spojené s ovládání plochy.

Tak to byl popis balíku 12Ghosts ProPacks obsahujícího spoustu více či méně užitečných utilit za přijatelnou cenu, takže doufám, že se Vám bude stejně jako mně některá z těchto utilit pro Windows hodit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: