!Glance & SPX Capture - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Software

!Glance & SPX Capture

19. června 2001, 00.00 | Profesionálními screen grabbery jsme se zabývali už mnohokrát, co byste ale řekli na téměř srovnatelný grabovací nástroj, ovšem s nulovou cenou?

Název screen grabberu !Glance opatřený již od svého autora BlackSoftWare důrazným vykřičníkem může v mnoha směrech konkurovat komerčním capture nástrojům pro grabování statických obrázků, na rozdíl o nich je však !Glance naprosto a dočista zadarmo.

S pomocí !Glance můžete pohodlně grabovat libovolná aktivní i neaktivní okénka, tlačítka, menu, fixní i volitelné výřezy obrazovky a také cyklicky ukládat části obrazu ve formě jednotlivých snímků nebo naopak ze snímků poskládat AVI animaci / video. Ovládání programu je velmi podobné jako u většiny profesionálních grabovacích systémů a lze tedy použít jak ikonky, tak i klávesové zkratky plně definovatelné kde jinde než v preferencích programu v sekci "Hotkeys". Z dalších věcí přímo souvisejících s ukládáním grabnutých obrázků si můžete vybrat jeden ze tří grafických formátů BMP, GIF nebo JPEG, u formátu GIF lze nastavit i transparentnost u libovolné z indexových barev. Z dalších věcí můžete ještě ovlivnit grabování menu včetně menubaru a všech rozbalených nabídek ve stromové struktuře menu (velmi užitečná funkce!), automatické generování názvů souborů, externí editor obrázků, grabování obrázků včetně kurzoru a další věci týkající se skládání videa z jednotlivých snímků apod.


Pokud se vám zdá ovládání screen grabberu !Glance přece jen poněkud krkolomné, snad vám přijde vhod další program tohoto typu pro Windows 9x/NT4/2000 s názvem SPX Instant Screen Capture od firmy MoodySoft. Tento velmi snadno ovladatelný program sice není na rozdíl od !Glance zdarma, za cenu 15 USD ale získáte sice méně dokonalý, ale o to snáze ovladatelný nástroj na grabování obrazovek, okének či regionů.

SPX Instant Screen Capture nemá žádné vlastní okno, všechno se ovládá s pomocí myši a trayikonky. V menu trayikony si vyberete, co přesně chcete grabnout (okénko, výřez obrazovky nebo plochu desktopu), kam se má výsledný grab uložit (do clipboardu, souboru na disk, do mailu nebo rovnou vytisknout) a zda má program sám generovat názvy souborů. Pak už stačí kliknout pravým tlačítkem myši, chvilku ho podržet případně po zobrazení grabovacího kurzoru vyznačit výběr a grab je na světě.

Jak je vidět v případě !Glance, kvalitní screen grabber může být klidně i zdarma. Je sice pravda, že kvalit HyperSnapu-DX nebo SnagItu přece jen !Glance nedosahuje, i tak se ale jedná o užitečnou utilitu, za kterou navíc nemusíte nic platit.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: