Epson uvádí na trh nové skenery - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Skenery

Epson uvádí na trh nové skenery

23. září 2003, 00.00 | Společnost Epson uvádí na trh nové skenery mířící jak do low-end segmentu, tak do vyšší amatérské třídy. Společnou charakteristikou obou novinek je na svoji kategorii vysoké hardwarové rozlišení.

Jak jsme na Grafice poměrně dlouhou dobu nepsali o žádných novinkách v oblasti skenerů, letošní podzim nám jich nadělil bohatě. Nové modely ohlásila také společnost Epson.

Low-end s vysokým rozlišením
Univerzální skener formátu A4 pro domácí uživatele představuje nový Perfection 1670 - nástupnice modelů EPSON Perfection 1260 a 1660. Ve srovnání se staršími modely se novinka odlišuje především optickým rozlišením 1 600 x 3 200 dpi, které tak Epson nabízí i u skenerů té nejlevnější kategorie. Díky nově vyvinuté lampě s větší světelnou intenzitou skenery nyní dosahují také vyšší rychlosti skenování. Rychlejší je i přenos data do počítače díky rozhraní USB 2. Konkrétně výrobce udává rychlost 3,68 ms/řádku při monochromatickém režimu, resp. 5,12 ms/řádku při režimu barevném. Snímání probíhá s 48 bitovou barevnou hloubkou.

Design skeneru koresponduje s designem produktů Epson zapadající do fotografické řady. Skener disponuje čtyřmi tlačítky, kterými lze vyvolávat některé přímé skenovací funkce (např. Scan-to-Print, Scan-to-Web, Scan-to-E-Mail, Scan-to-Application)
Verze Epson Perfection 1670 Photo je vybaven integrovanou prosvětlovací jednotkou pro skenování až tří negativů (35 mm) současně. Pro amatéry, kterým je skener určen, je zajímavý i programový nástroj Epson Scan, nabízející základní automatické nástroje jako obnovení barev, odstranění prachu atd. Mezi další dodávané programy pak patří Epson Smart-Panel, pro nejjednodušší přístup ke všem možným skenovacím úlohám, Presto!BizCard 4.0 umožňující současné naskenování několika vizitek, které lze na počítači digitálně dále zpracovávat a uložit např. jako kontakty (v aplikaci Microsoft Outlook). Nechybí ani výkonný program OCR Abby Finereader ve verzi 5.0 sloužící k rozpoznávání textu.
Na český trh se skener dostane v nejbližších několika málo týdnech, a v současné době není tuzemská cena ještě stanovena. Přepočtem cen z Euro (při kurzu cca 32 Kč) by se cena modelu 1670 měla na českém trhu pohybovat okolo 2 730 Kč a cena modelu 1670 Photo okolo 3 550 Kč (včetně daně).

Univerzální skener vyšší amatérské třídy
Mezeru v modelové řadě Epsonu mezi profesionálním skenerem Perfection 3200 a modelem Perfection 2400 vyplňuje novinka Epson Perfection 3170. Skener je určen náročnějším uživatelům, o čemž svědčí i nabízené optické rozlišení 3 200 x 6 400 dpi. To je dosažené 6 řádkovým CCD snímačem s 81 600 pixely. Maximální formát skenování činí 216 x 297 mm, snímání probíhá s 48 bitovou barevnou hloubkou. Rychlost skenování činí u tohoto skeneru 3,1 ms/řádek a to jak v černobílém, tak barevném režimu (podle výrobce nasnímá skener fotografii A4 v rozlišení 600 dpi za 26 vteřin). Přenos probíhá přes USB 2 rozhraní.

Verze Photo je vybavena prosvětlovací jednotkou, která dokáže skenovat negativy středního formátu do velikosti 6 x 9 cm, negativy 12 krát 35 mm, resp. 4 zarámované diapozitivy. Skener bude dodáván s vlastním skenovacím programovým vybavením Epson, dále pak programem Epson Smart-Panel pro jednoduchý přístup ke všem skenovacím úlohám, Presto!BizCard 4.0, OCR Abby Finereader ve verzi 5.0, Adobe Photoshop Elements 2.0 a programem NewSoft Presto. Ani cena modelu 3170 není ještě přesně stanovena pro český trh. Přepočtem by mělo jít o cca 8 600 Kč u verze bez prosvětlovacího nástavce.

Závěr
Trh se skenery nabízí již delší dobu vše, co může běžný amatér pro své potřeby využít. A to i v oblasti hardwarového rozlišení. Nicméně tento údaj je pro řadu uživatelů doslova magickým číslem a z toho pohledu budou jistě nové modely skenerů Epson pro řadu uživatelů zajímavou alternativou.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: