Seznam odkazů - PageMaker - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Sazba

Seznam odkazů - PageMaker

18. července 1998, 00.00 | Sesbírané střípky, které mě stály spoustu času v zaměstnání. Pokud o něčem zajímavém víte, nenechávejte si to pouze pro sebe

Adobe
Výrobce PageMakeru, Illustratoru, výrobce a distributor písem, autor jazyka PostScript, písem a PDF. Na domovské stránce můžete sledovat, jestli se nechystá nová verze.

Amos software
Tuzemský distributor Adobe a lokalizátor jeho programů. Některé informace z Adobe stránek jsou převedené do češtiny.

Adobe download
Nejčastější adresa pro uživatele PageMakeru. Zde sledujte aktualizace anglické verze a nejnovější zásuvné moduly. Většina zásuvných modulů pracuje i s českou verzí, proto není proč váhat.

Amos download
Druhá důležitá adresa. Obsahuje aktualizace české verze PageMakeru.

Seznam odkazů - písma

Microsoft Typography
Výborný (bez přehánění) zdroj informací o písmech TrueType, bohatý zdroj odkazů na jiná místa na Internetu. Také můžete zdarma získat různá písma a pomůcky (většinou spíše pro technicky zaměřené jedince).

Jablečná typografie
Zde naleznete druhý pohled na písma a formát TrueType. Pro většinu lidí budou stejně zde zveřejněné informace bez patřičného předžvýkání bezcenné.

TrueType Typography
Obsáhlý nezávislý pohled na svět kolem TrueType. Pokud to myslíte s písmy vážně, není špatné začít zde.

Studio experimentálního designu
Stránky grafika Filipa Blažka, na kterých se naléza asi nejúplnější mě známý seznam písmolijen a jiných stránek s tématikou písma a typografie. S Filipem Blažkem se budete setkávat i na našich stránkách věnovaných písmu.

Diskuzní skupiny

Nejen brouzdáním živ je člověk, proto existují také diskuzní skupiny a konference. Často se také z hlavních témat vytvoří soubor FAQ (nejčastějších otázek), který se umístí někam na Web.
   Pro používání diskuzních skupin musíte znát adresu vašeho news serveru. Ten bývá často umístěn u vašeho poskytovatele připojení (např. news.cesnet.cz). Pokud není zrovna žádný news server dostupný, zkuste najít nějaký veřejně přístupný. Seznam českých news serverů je na adrese www.ces.net/cz/netsrc/news.html. Mě se osvědčil server Západočeské univerzity news.zcu.cz (který až do 1.8.1998 fungoval :-).

alt.pagemaker
Diskuzní skupina věnovaná jen a pouze PageMakeru. Jednoho dne se mi málem nedostalo dechu. Mezi dotazy jsem našel jeden od uživatele z Nepálu. Pak, že jsou tam zaostalí.

comp.fonts
Zde jsou všechny záležitosti týkající se reprezentace písem v počítači. Mimo spousty zbytečných informací se občas objeví několik zajímavých.

Konference

Koference jsou většinou mnohem atraktivnější, než diskuzní skupiny, protože probíraná témata k vám přijdou až do mailové schránky. Dvě dobré konference můžete najít na tomto serveru. V obou se občas diskutuje (či jinak jedná) o písmech. V konfernci grafika se také občas probírají věci kolem PageMakeru.


Konference věnovaná všem problémům kolem písma. Můžete se zde setkat s význačnými světovými písmolijci. Některé probémy jsou mírně řečeno odtažité (literatura o písmu v Anglii či Americe, probírání knihy o sexuální abecedě), ale některé informace jsou výborné.
   Do subjektu zprávy musíte napsat SUBSCRIBE TYPO-L.


Tato konference není příliš živá, ale asi jediná se věnuje písmům OpenType. Mezi technickými problémy se objevují i problémy s arménským kódováním a jiné.
   Do subjektu zprávy musíte napsat subscribe opentype.
   Také můžete objednat přímo u Microsoftu.


Zatím jsem neměl odvahu se tam podívat, ale může to být zajímavé.
   Do subjektu zprávy stačí napsat SUBSCRIBE.

-catt- verze 1.0

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Sazba  

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: