Průvodce po digitálních písmolijnách (5) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Sazba

Průvodce po digitálních písmolijnách (5)

5. května 1999, 00.00 | Americká společnost ITC již přes 25 let nabízí kvalitní písma designérů z celého světa. V současnosti produkuje přibližně 100 nových písem ročně.

International Typeface Corporation

Americká společnost ITC již přes 25 let nabízí kvalitní písma designérů z celého světa. Knihovna dnes čítá na 1000 klasických i inovativních řezů. Firma se též stará o zavádění standardů do tvorby počítačových písem. V současnosti produkuje přibližně 100 nových písem ročně. Mnohá písma ITC byla lokalizována, takže je možné tato písma používat i v češtině. Bohužel v současnosti probíhá tvorba nových řezů tak rychle, že nová a originální písma zůstávají českých typografům nedostupná (pokud si je ovšem - pochopitelně ilegálně - neupraví sami). Mezi ta nejznámější patří např. Franklin Gothic, Bookman, Avant Garde, Zapf Chancery nebo New Baskerville.

Předností této firmy je vysoká výtvarná i technická úroveň většiny písemy. Nedávno do své nabídky začlenila např. Týfovu antikvu digitalizovanou Františkem Štormem pod názvem ITC Týfa. Kromě replik klasických písem je v nabídce velká řada skriptů, postmoderních řezů i obrázkových písem. Kompletní katalog najdete na internetu (http://www.itcfonts.com) a opravdu stojí za vyzkoušení. Ve zvoleném řezu písma vám na obrazovce zobrazí jakékoli slovo chcete, a to v několika velikostech!

Firma ITC vydává již přes dvacet pět let časopis Upper and Lower Case, který se kromě představování nových písem věnuje i typografii a tvorbě písma vůbec. On-line verze tohoto magazínu je k dispozici na webové stránce ITC. Časopis je možné i objednat, předplatné činí 20$ na dva roky.

Firmu ITC můžete kontaktovat na výše uvedené adrese nebo e-mailem: .


http://www.typo.cz

Další články:
Průvodce po digitálních písmolijnách (4)
Průvodce po digitálních písmolijnách (3)
Průvodce po digitálních písmolijnách (2)
Průvodce po digitálních písmolijnách (1)

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Sazba  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: