Programy na editaci písem II - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Sazba

Programy na editaci písem II

12. listopadu 1999, 00.00 | Nelíbí se vám Fontographer a hledáte profesionální aplikaci na editaci fontů? Zkuste FontLab firmy Pyrus.

Nelíbí se vám Fontographer a hledáte profesionální aplikaci na editaci fontů? Zkuste FontLab firmy Pyrus.

FontLab 3.0 (Pyrus)

FontLab je jediným konkurentem Fontographeru, stojí podobnou částku a existuje jak ve verzi pro PC, tak pro Macintsoh. Jedná se o profesionální program, který (i když pracuje na bázi truetypových fontů) umí generovat i písma postscriptová nebo Multiple Master.

FontLab 3.0

FontLab nabízí standardní funkce pro práci s vektorovou grafikou plus některé navíc (autohinting, speciální efekty ad.). Výhodou programu je podpora mnoha znakových sad, včetně středoevropské. Problémem této aplikace je ošklivé a nepřehledné uživatelské rozhraní, které spíše než program pro editaci grafiky připomíná textový editor Word. Minusem je i velice složité nastavování všech paramatrů písma včetně kódových stránek. Všechny nástroje mají nápovědu, která usnadňuje zvládnutí programu.

Doplňující aplikací je TransType, který slouží k převádění písem mezi platformami. Teoreticky by měl písmo převést z jakéhokoli dostupného kódování do jiného, v libovolném formátu (PostScript nebo TrueType), při zkouškách demoverze na Macu však program selhával s českými fonty; autoři přislíbili opravu v nové verzi, která je teď dostupná.

K této aplikaci existuje řada dalších doplňujícíchh programů od stené firmy. ScanFont 3.0 konvertuje obrázky do PC TrueType nebo PostScript písma, TypeTool je levnější verze FontLabu s méně funkcemi (pouze PC), FON Maker vytváří bitmapová písma (například pro systém), EuroFonter přidá znak Euro do jakéhokoli truetypového písma na PC a SignMaker, který do TrueType fontu přidá naskenovaný podpis.

Mac, Win, cena: 329 $, http://www.pyrus.com

Další díl bude o programech FontStudio a FontCreator.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Sazba  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: