PageMaker 6.5 FAQ - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Sazba

PageMaker 6.5 FAQ

18. července 1998, 00.00 | Některé FAQ k programu PageMaker 6.5

Dotaz: Proč zrovna PageMaker FAQ.

Odpověď: V různých diskuzních skupinách se množí dotazy na toto téma. Pokud budou dotazy týkající se jiných programů, rozšíříme nabídku konzlutovaných problémů.

D: Vlastním PageMaker 6.5 CZ. Bohužel mi nefungují správně klávesové zkratky.

O: Tento problém je pouze ve verzi 6.5 a 6.5.1. Doporučuji vám stáhnout si aktualizaci na verzi 6.5.2, která je k dispozici na serveru Amos Software. (link)

D: Lze nějak v PageMakeru používat Unicode písma? Nainstaloval jsem si CorelDRAW 8, ve kterém jsou písma pro Windows 95.

O: Jedná se o tak zvaná písma s kódováním WGL4. Možnosti těchto písem lze plně využít pouze s programem, který má podporu Unicode kódování. Starší programy mohou používat pouze 5 kódových tabulek - západní (angličtina, němčina...), středoevropskou (čeština, polština, maďarština...), ruskou, pobaltskou, řeckou a tureckou. Pokud máte české Windows 95 a stačí vám podpora češtiny, dopište následující řádky do souboru win.ini do sekce FontSubstitutes (místo Oz Handcraft dosaďte jméno vašeho písma).
Oz Handcraft CE,238=Oz Handcraft,238
Oz Handcraft CE,0=Oz Handcraft,238

D: V AdobeTable 3.0.4 nefungují české znaky (ž, Ž).

O: Tento problém se projevuje pouze, když napíšete "český" text "nečeským" písmem. (Písmem Arial se zapnutou českou klávesnicí napíšete slovo žluva. Místo něj se objeví Ťluva.) Pokud následně změníte písmo, zůstane špatný znak nezměněn (tedy zůstane Ťluva). Pokud píšete "český" text "českým" písmem, je vše v pořádku. (Doporučuji vyzkoušet písmo Arial CE, Courier CE nebo Times New Roman CE.) Pokud máte problémy s jinými písmy, je chyba ve špatném nastavení atributu písma.

D: Můžete mi doporučit nějakou knihu o PageMakeru?

O: Jelikož liška vždy chválí svůj ocas a autor své dílo, nemohu ani já jinak. S přítelkyní jsme napsali knihu PageMaker 6.5 CZ referenční příručka, která vyšla u nakladatelství Computer Press. Knihu si můžete zakoupit v odborných knihkupectvích nebo v Internetovém knihkupectví Vltava.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Sazba  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: