Quentin distribuuje nové produkty a zlevňuje Quark - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Reportáže

Quentin distribuuje nové produkty a zlevňuje Quark

16. května 2001, 00.00 | Společnost Quentin oznámila zahájení distribuce písem Berthold a jukeboxů na 200 CD/DVD PowerFile. Kromě toho se až do 15. června snižuje cena upgradu na QuarkXPress Passport 4.1 o 10 000 Kč.

Společnost Quentin, distributor vybavení pro DTP a pre-press, 15. května uskutečnila další ze svých nepravidelných setkání s novináři, na kterém informovala o několika novinkách v distribučním portfoliu a také o změně ceny programu QuarkXPress.

Po relativně nedávném dočasném zlevnění plné verze a upgradu Quarku je tu opět akce, která o 10 000 Kč snižuje cenu upgradu z QuarkXPress 3.x na QuarkXPress Passport 4.11 CZ. Upgrade pro Win a Mac OS, v případě, že uživatel vlastní hardwarový klíč, stojí 30 000 Kč bez DPH, pro Mac OS pro uživatele bez hardwarového klíče je cena 40 000 Kč. Tato nabídka platí měsíc od ohlášení, tedy až do 15 června. Verze 4.11 má oproti verzím 3.x pochopitelně mnoho novinek a vylepšení, u Maca odstraňuje nutnost instalace z disketových mechanik.

První novinkou v distribuci jsou písma písmolijny H. Berthold. Společnost Adobe po ukončení dohody s Bertholdem již nadále nemůže dodávat fonty, licencované touto písmolijnou, proto se Quentin rozhodnul zařadit tato poměrně populární a používaná písma do nabídky. K dispozici jsou dvě „knihovny" od Bertholdu – Berthold Exclusiv Collection (724 řezů), označované jako BQ, v tomto případě se jedná o digitalizaci přímo společností Berthold, a druhá Adobe/Berthold Collection, obsahující 365 řezů, tyto písma byla digitalizována a distribuována firmou Adobe. Všechna písma jsou dodávaná ve formátu Adobe Type 1 (tedy PostScript), jak pro Windows, tak pro Mac OS.

Zajímavé je, že distribuční smlouva dovoluje Quentinu vystavovat licence a distribuovat písma na datovým nosičích i elektronicky, což pochopitelně zlepšuje dostupnost. Ceny rodin se pohybují od 1 560 Kč do 12 000 Kč, každá licence umožňuje písma používat 5 uživatelům.

České uživatele pochopitelně bude zajímat, kolik z široké nabídky fontů je možné zakoupit v české verzi. Jelikož má Quentin práva k lokalizacím Adobe fontů, může dodávat české verze těch Berthold fontů, které dříve dodávala firma Adobe – v současné době se jedná o 42 řezů z kolekce Adobe/Berthold. O možnostech a rozsahu lokalizace písem z kolekce BQ se nyní jedná.

Další představenou novinkou jsou výrobky americké společnosti PowerFile. Pod stejným názvem jsou dodávány CD/DVD jukeboxy, připojitelné prostřednictvím FireWire k PC nebo Macu. Kapacita jukeboxu je 200 disků, což v případě použití DVD dává výslednou kapacitu 1 terabyte. Jukeboxy je možné stohovat a tím násobit dostupnou kapacitu.

PowerFile je dodáván podle konfigurace buď s jednou nebo s dvěma CD/DVD mechanikami, nebo s jednou mechanikou na čtení CD a DVD a zápis na DVD-RAM. Velká kapacita a vysoká rychlost přenosu předurčuje PowerFile pro použití v reklamních agenturách, grafických studiích, ale také v muzeích nebo dalších institucích s nutností snadného ukládání a čtení velkého objemu dat. Jako zajímavost pak působí, že tento jukebox umožňuje přehrávání DVD filmů i počítačům, které DVD mechaniku nemají - a to i po síti.

PowerFile C200 Solo, vybavený jednou mechanikou, je určen pro připojení k Macu nebo PC a stojí 52 960 Kč bez DPH. Verze Studio je osazena dvěma mechanikami a dodává se se softwarem pro přístup uživatelů po lokální sítí – každý uživatel sítě tedy může prostřednictvím centrálního počítače přistupovat k diskům uloženým v jukeboxu. Cena Studio verze je 93 370 Kč bez DPH. PowerFile C200 Enterprise je navíc rozšířen o program SmartStor Archive, který po připojení k PC s WinNT nebo W2000 umožňuje sdílet obsah všech disků v jukeboxu jako jeden logický disk. K tomuto síťovému „virtuálnímu" disku se mohou připojovat uživatelé z PC, Maca i Windows. Cena Enterprise verze je 237 050 Kč bez DPH. Solo Writer je vybaven již zmiňovanou mechanikou s možností zápisu na DVD-RAM, díky čemuž je takovýto jukebox poměrně velkokapacitním ukládacím zařízení, za cenu 147 250 Kč bez DPH.

Dále byl ještě prezentován program Canto Cumulus, který slouží k archivaci informací o obrazových, zvukových a dalších datech. Díky snadnému vytvoření náhledů nejrůznějších formátů souborů (i dokumentů zlomových aplikací) umožňuje udržet přehled o veškerých datech tohoto charakteru a také usnadní jejich následné vyhledávání. Ve spolupráci s jukeboxem PowerFile by se určitě hodilo, kdyby Cumulus dokázal přímo ovládat PowerFile a nechal vložit konkrétní disk – takto je ruční zásah uživatele nezbytný.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: