Hannoverská trojka - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Reportáže

Hannoverská trojka

28. února 2000, 00.00 | Co představily společnosti Kodak, Olympus a Canon na veletrhu Cebit 2000? Tři největší hráči českého trhu odkryli karty na dalších pár měsíců.
Bonus: Unikátní private video natočené Camedií 3030!

Cebit 2000 stále pokračuje a přestože jsme se z Hannoveru již vrátili, budeme vás v následujících týdnech zahrnovat materiály, které jsme na veletrhu získali. Na letošní ročník se přihlásilo výrazně víc českých novinářů než vystavovatelů, přesto věřím že v našich článcích najdete mnoho zajímavého.

Profi sekce Kodak Dnes se vrátím k digitální fotografii a tomu, co bylo na veletrhu k vidění. Jak jsme již informovali, velkým zklamáním byla expozice Kodaku. V několika stáncích po celém výstavišti tato společnost předváděla mnoho zajímavých, ale starých produktů. Opravdovými novinkami byli pouze podpora modemů u profesionálních modelů, DC 215 Gold a PalmPix. Na naše otázky, kdy a jaké novinky Kodak chystá jsme nedostali jasnou odpověď, ale mezi řečí prezentátoři přeci jen něco prozradili. Takže první novinky chystá Kodak ještě na jaře a snad bude 3Mp foťák. Podle všeho je však pro Kodak letošní prioritou Photokina, která by měla ukázat, že Kodak patří ke světové špičce. Uvidíme.

Dalším stánkem s ne příliš bohatou nabídkou novinek byl Olympus. Kromě Camedií 860, 960 a 2020 byla největším lákadlem úplně nová 3030tka. Ta byla sice ohlášena již dříve, ale na PMA byly k dispozici pouze nefunkční makety, takže Cebit byl vlastně světovou premiérou. Využili jsme kontaktů a měli jsme možnost se s přístrojem blíže seznámit. Základní technické informace najdete ZDE, takže teď spíš k praktickým drobnostem.
V první řadě se oproti modelu 2020 zlepšila celá řada konstrukčních drobností. Prkotiny typu zámku krytu baterií nebo pojistka na objektivu jistě potěší. Navíc přístroj nabízí výrazně přepracovaný autofokus a autoexpozici. Měření probíhá v sedmi zónách s poměrně komplikovanou technikou zajišťující lepší výsledky než doposud. Navíc je vylepšen digitální zoom, který nově plynule navazuje na optický. Přístroj, který jsme měli k dispozici byl samozřejmě pouze vzorek, takže nebudeme hovořit o nedostatcích, protože je dost dobře možné, že je Olympus ještě odstraní. Nedalo nám to a vyzkoušeli jsme záznam videa. Byla to opravdu legrace což můžete vidět na necenzurované ukázce(neupravovaný soubor ve formátu QuickTime, 2MB).
Na závěr velmi důležitá informace. Podle našich informací je velmi pravděpodobné, že na český trh by se tento fotoaparát mohl dostat již v první polovině letošního roku!

Camedia 3030

Posledním komu dnes věnujeme pozornost bude Canon. Ten v oblasti digitální fotografie předváděl pouze tři modely. Prvním byl starý dobrý PowerShot PRO 70, který je již víc legendou než novinkou. Dále to byl nový S20, který je přes svoje kompaktní provedení velmi lákavý. Poslední představovaný produkt byl fotoaparát třídy EOS digital. Ten je bohužel zatím stále ve vývoji, takže k vidění byla pouze maketa těma dobře ukrytá ve skleněné vytrýně. Pokud je jen polovina z toho co o ní na stánku nabásnili pravda, tak se je na co těšit.

Canon EOS digital

V dalších článcích se budeme věnovat zbývajícím výrobcům a jejich prezentacím na veletrhu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: