CGS - vernisáž a výsledky - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Reportáže

CGS - vernisáž a výsledky

CGS

16. listopadu 2000, 00.00 | Včera proběhla slavnostní vernisáž grafické soutěže CGS a byly oznámeny oficiální výsledky. Kdo získal iMac DV a Cube se můžete dozvědět v naší reportáži.

O soutěži CGS jsme již informovali v jejím průběhu a možná vás upoutaly i její reklamní proužky, které byly na Grafice k vidění. Protože jsme patřili mezi sponzory celé akce, nenechali jsme si ujít ani včerejší slavnostní vernisáž spojenou s oficiálním vyhlášením výsledků.

Než se však dostaneme k samotné vernisáži, rad bych ještě věnoval několik slov průběhu soutěže. Přestože CGS má již určitou tradici, jméno a zázemí v pořádající společnosti, zachovala si velice osobitý charakter. Jakožto sponzoři jsme měli možnost průběžně nakukovat pod pokličku celé akce a musím říct, že jsme vždy byli překvapeni nadšenectvím, které soutěž povází. Přestože v pozadí soutěže stojí komerční společnost, přístup většiny pořadatelů, poroty i soutěžících připomínal spíš nadšenecké snažení. Stinnou stránkou věci byly drobné zmatky provázející snad všechny fáze soutěže, což dost možná plynulo právě ze snahy o bezprostřední a co nejotevřenější přístup k věci. Nakonec se všechno zadařilo a soutěž se myslím povedla.


Vernisáž

Hodnocení v soutěži probíhalo na dvou úrovních. Tou první bylo veřejné hodnocení na webových stránkách soutěže (www.creative.cz). Zde se jako již tradičně projevil různorodý vkus a pohled na počítačovou grafiku, takže hodnocení bylo občas hodně překvapivé. Druhý pohled vnesla do hodnocení odborná porota. Ta byla složena ze tří profesionálních grafiků a dvou novinářů. Její hodnocení bylo dle slov pořadatelů vzácně jednotné a razantně odlišné od hlasu lidu.


Předání 2. ceny

Výsledky průběžného veřejného hlasování bylo možné sledovat na Internetu, zato hodnocení odborné poroty bylo tajné až do počátku vernisáže. Ta se konala včera v prostorách Dejvické galerie. Oficiální začátek akce v 18 hodin se samozřejmě postupně zhruba o hodinku posunul, protože zájem o vernisáž byl překvapivě velký. Prostory galerie naštěstí bez větší problémů pojmuly zhruba stovku návštěvníků a nabídka občerstvení byla také bohatá.


Vítězný návrh dle odborné poroty

Oficiální část zahájil pan Tomáš Půlpán z pořádající společnosti Amos Typo. Jeho projev byl pojat v příjemně volné stylu. Vyhlášení výsledků uvodilo část nejzajímavější a to předání cen pro vítěze. Toho se ujal Milan Buzek ze společnosti Amos CZ, který ještě ležérněji, předal tři ze čtyř připravených cen. Jednou byl digitální fotoaparát Kodak, který si hned na místě převzala sl. Eliška Bartoňová za návrh nazvaný "Typo-erotika", který získal nejlepší veřejné hodnocení. Druhou cenou byl počítač iMac DV, který získal Dušan Konečný za svůj "Sweatwear", který se dle odborné poroty umístil na druhém místě. Cenu nejlákavější, tedy počítač Apple G4 Cube získala Jana Vodičková za dílko s názvem " Duben (sex)". Jediná neúčast tak zbyla na Terezu Ryvolovou, která získala za výtvor "20:30" předplatné odborných časopisů. Inu časopisy asi netáhnou tolik jako technika.


Vítězný návrh dle veřejnosti

A co říci závěrem? Padesátku nejúspěšnějších grafických návrhů můžete až do 24.listopadu osobně shlédnout v uvedené galerii nebo na Internetu. Rozdíl mezi hodnocením odborné poroty a veřejnosti je u tak subjektivního oboru asi věcí přirozenou, takže pokud se váš pohled neshoduje s porotou, tak si z toho nic nedělejte.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Reportáže  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: