Cebit 2000 startuje - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Reportáže

Cebit 2000 startuje

24. února 2000, 00.00 | Přinášíme první informace a novinky z Cebitu 2000! Reportáž přímo z výstaviště v Hannoveru.

Letošní Cebit začal již dnes, tedy 24.2.2000 na výstavišti v Hannoveru. Tento netradiční termín je způsoben konáním World EXPO 2000. Světový veletrh samozřejmě dostal přednost, takže IT technologie jsou letos prezentovány v ranějším termínu. Již první pohled na výstaviště bohužel jasně ukazuje, že tento termín je nešťastný, ale o tom až v závěru.

Stánek Olympus Nemohu vynechat několik veselých příhod z cesty na veletrh. Vyrazili jsme již 22.2. těsně před půlnocí. Tou dobou v Praze jen tak mírumilovně poletovaly vločky sněhu. Bohužel než jsme se dostali na hraniční přechod, vypukla seriózní vánice, a přejet přes horu sv. Šebestiána byl opravdu problém. Sněhové řetězy jsme si samozřejmě sebou nevzali, takže se cesta autem chvílemi měnila v sáňkování.

Strategie ranného příjezdu se vyplatila a již 23.2. v 8:22 jsme seděli u Mc. Donalda nedaleko výstaviště. Snídaně v americko-německém stylu byla zpestřena pozdravnými hesly na dně kalíšků na kávu. Nejen že slogany byly zcela stupidní, ale navíc volně kombinovaly oba jazyky, takže působily opravdu groteskně. Smích nás přešel při příjezdu na jedno z parkovišť, kde na nás vyrukoval policista, který svým výrazem i oblečením geniálně připomínal atmosféru Metrixu. Naštěstí nic vážného, takže od 10 hodin jsme již sbírali první informace z výstaviště.

23.2. není ještě výstaviště přístupné veřejnosti a jde o poslední den určený pro přípravu expozic. To znamená, že dnešní informace nemusejí být 100%, protože ne všechny produkty byly již na svých místech. Přesto procházka po hale číslo jedna prozradila hodně o tom, co bude vidět z digitální fotografie. Bohužel to tak vypadá, že opravdových novinek bude minimum, protože před několika týdny se konal veletrh PMA 2000 v Las Vegas, na kterém bylo přestaveno vše, co společnosti měli. Cebit se tak stal "pouhou" evropskou premiérou modelů, o kterých jsme již psali. Přesto vás potěšíme.

Příprava demostrace QV3000SX/Ir

Na stánku CASIA, i přes neoblomnou ochranku, se nám podařilo najít a vyfotografovat jednu absolutní novinku. Tou je upravení fotoaparátu s označením QV3000SX/Ir. Zajímavá jsou právě poslední dvě písmenka, která označují verzi s infračerveným portem. U fotoaparátu je použit port s vysokým dosahem, takže jsme viděli, jak při zkoušce jeden z japonských vývojářů přenášel fotografie na vzdálenost skoro 4 metrů. Navíc fotoaparát podporuje protokol IrTrans pro komunikaci s mobilními telefony!

Z oblasti zatím neověřených informací bych si dovolil následující: Přes všechnu snahu jsme na stáncích Kodaku nenašli jedinou novinku, což by znamenalo, že Kodak nemá v amatérské oblasti fotoaparát s rozlišením 3,3Mp! U Olympusu to vypadá, že jediným magnetem bude CAMEDIA 3030zoom, ale uvidíme, již máme na dnešek dohodnutou schůzku se zástupci japonského mateřského koncernu. Na stánku Toshiby budou modely představené na PMA 2000 pouze přeznačené pro Evropu. Obávám se, že ve značení bude asi slušný guláš.

Toť pro tento okamžik vše. Vyrážíme mezi expozice hledat další informace a fotografovat vše zajímavé.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Reportáže  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: