Rozšiřte si své fotografické obzory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Poradna

Rozšiřte si své fotografické obzory

3. února 2011, 00.00 | Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie...

Chcete si rozšířit své fotografické obzory? Zajímá vás konkrétní fotografická disciplína, ale chybí vám potřebné znalosti či zkušenosti? A nebo prostě jen hledáte inspiraci či příležitost setkat se s podobně "postiženými" - spřízněnými dušičkami? Vše navíc v příjemném prostředí a přátelské atmosféře? Pokud jste si alespoň jednou odpověděli kladně, již dále neváhejte a navštivte některý z fotografických kurzů Institutu digitální fotografie, který pořádá fotografické kurzy již řadu let a jehož lektoři mají v dané oblasti dlouholeté zkušenosti. IDIF zároveň poskytuje záruku odborného a současně srozumitelného výkladu lektory, kteří jsou s tématem denně v kontaktu.
Adobe Photoshop od A do Z - večerní kurz (-20% sleva)

Pro ty z vás, kteří jsou časově vytíženi nebo preferují ucelené a dlouhodobější školení a vzdělávání, jsme připravili večerní kurz zaměřený na úpravu fotografií v grafickém editoru Adobe Photoshop. Kurz je zaměřen na začátečníky nebo mírně pokročilé uživatele Adobe Photoshopu. Kurz je rozdělen do deseti tříhodinových bloků, jednotlivé bloky začínají vždy (viz data níže) v 18:00 a trvají do 21:00. Každý účastník má k dispozici své vlastní PC s nainstalovaným softwarem, jež je vybavené, kromě klávesnice a myši, i tabletem Wacom.

Termín: start od 7. 2. 2011 (Praha)
Apple Aperture: RAW elegantně a efektivně

Kurz Apple Aperture: RAW elegantně a efektivně je určen všem, kteří chtějí pracovat v tomto programu bez ohledu na to, zda jej již nějakou dobu používají nebo jej na kurzu uvidí poprvé. Dokonce není potřeba ani hluboká znalost operačního systému Mac OS X – stačí, pokud víte, co je to myš, soubor, složka apod. Stejně tak je kurz vhodný i pro všechny fotografy, kteří přemýšlejí nad tím, jaký program pro třídění, zpracování, úpravy a archivaci zejména RAW fotografií vybrat. Budete překvapeni, jak rychlá, snadná a jednoduchá může práce s RAW snímky být. Aperture podporuje většinu fotoaparátů dostupných na trhu, takže je jedno, jestli máte k dispozici profesionální DSLR nebo chytrý kompakt. Důležitá je chuť využít předností RAW formátu a Aperture jako nástroje pro jejich zpracování.

Termín 1: 16. 2. 2011
Termín 2: 22. 3. 2011
Daylight nude s Robertem Vanem

Spojení lidského těla a přirozeného světla je kombinace, která dovedla mnoho fotografů na vrchol jejich slávy. Není zapotřebí drahých světel, a přesto můžete docílit fotografií z titulních stran. Pokud k tomu přidáte obnažené lidské tělo, pak jsou uchvacující fotografie takřka na spadnutí. S jedinečným vedením Roberta Vana se i vy můžete ocitnout v naprosto novém světě nevídaných možností denního světla. Přijměte naše pozvání postavit se bok po boku světově uznávanému fotografovi a učte se přímo od mistra!

Termín: 21. 2. 2011
Kouzlo černobílé fotografie

Převážná většina digitálních fotoaparátů dnes umí zaznamenávat černobílé snímky… Zaznamenávat? Nikoli. Interpretovat ve zvoleném monochromatickém podání barevnou realitu, kterou vám pak nabídne v digitalizované formě. Pojďme vzít černobílý proces do vlastních rukou a rozhodovat o jeho kvalitách a výsledném působení na diváka sami. Tak, jak tomu bylo v dobách klasické analogové fotografie v temné komoře, jen současnými a moderními digitálními prostředky.

Termín: 7. 2. 2011
Modelingová fotografie

V rámci fotografického vzdělávání Institutu digitální fotografie lze modelingovou fotografii považovat za jakousi specifickou nadstavbu portrétní fotografie, či okrajově dejme tomu aktu. Z tohoto důvodu budou ryze technické záležitosti fotografování portrétu a postavy zmiňovány jen okrajově, případně v průběhu kurzu diskutovány individuálně s jednotlivými účastníky. Hlavní pozornost bude soustředěna na charakteristiku modelingové fotografie a práci s modelem, včetně následného grafického návrhu setkarty modelu v počítačové učebně.

Termín: 8. 2. 2011
Profesionální portrétní fotografie - Praha

Nikoli náhodou poutá ze všech fotografických disciplín nejvíce pozornosti právě portrétní fotografie. Možná proto, že snad každý začínající fotograf namířil objektiv svého fotoaparátu ze všeho nejdříve na své blízké, rodiče, děti nebo přátele. A nebo je to možná tím, že těm několika málo vyvoleným, nejtalentovanějším a nejpracovitějším fotografům přináší i slávu a peníze. Neboť, jak říká americká fotografka Annie Leibowitz, hvězda světové portrétní fotografie: „Chceš-li se stát slavným, fotografuj slavné lidi.“

Termín: 17. 2. 2011
Rodinná fotografie aneb jak fotit kreativně své nejbližší

Každý z nás nepochybně někdy zkoušel zaznamenat život své rodiny - partnera, dětí, domácích mazlíčků či dalších rodinných členů (ať sólo nebo ve skupince). Mnoho takových pokusů však často selhává. Proč? Rodinná fotografie - ač se to na první pohled nezdá - ve skutečnosti zdaleka není tak jednoduchá. Přesto, nebo spíše právě proto, představuje skvělou výzvu pro každého (ať již amatérského či profesionálního) fotografa, neboť nabízí nepřebernou škálu možností! Pojďme tedy společně proniknout do kouzelného světa našich nejbližších... Neboť co by pro nás mělo mít větší váhu než právě povedené rodinné snímky?

Termín 1: 10. 3. 2011 (Praha)
Termín 2: 15. 4. 2011 (Brno)
Večerní škola fotografie I (-15% sleva)

Večerní škola fotografie pro začátečníky je určena především začínajícím nebo jen lehce pokročilým fotografům, kteří se chtějí seznámit s teoretickými a praktickými základy digitální či klasické fotografie. Dlouhodobý kurz vyjde od základního nastavení fotoaparátu a provede vás přes práci s expozicí a kompozicí až k ochutnávce všech fotografických žánrů. Na konci kurzu budete mít široký fotografický přehled a budete si tak moci vybrat, ve které fotografické disciplíně se budete dále vzdělávat!

Termín: start od 7. 2. 2011
Základy Mac OS X - Snow Leopard a Leopard

Jestliže patříte mezi nové uživatele nebo zvažujete přechod na platformu Apple, je tento workshop určen právě vám. Reagujeme na poptávku po kurzu věnovanému základům Mac OS X a tímto krokem chceme ulehčit jeho méně zkušeným uživatelům život. I když je operační systém od Applu velmi jednoduchý na naučení, stále nabízí řadu tipů, triků a možností, jak práci s ním zdokonalit. Seminář je určen všem, kdo se chtějí o Mac OS X 10.6 Snow Leopard a Mac OS X 10.5 Leopard dozvědět více a mají základní znalost práce s počítačem (např. Windows). Seminář není určen úplným začátečníkům, kteří např. neznají rozdíl mezi souborem a složkou, neumějí odeslat email nebo pracovat s webem. Předpokladem je základní znalost práce s počítačem.

Termín: 17. 2. 2011
Zoner Photo Studio 13: základy ovládání programu

Problematika zpracování, úprav a archivace fotografií je v digitální fotografii možná ještě důležitější než samotné fotografování. Vždyť digitální soubor vytvořený fotoaparátem je v každém ohledu originál, jehož ztráta či poškození může pro majitele představovat nenahraditelnou újmu, přitom na rozdíl od klasického filmu jsou data "nehmatatelná". Nehledě na skutečnost, že běžný uživatel digitálního fotoaparátu pořídí za rok stovky, ale spíše tisíce fotografií - a pokud se v nich nedokáže orientovat, je to skoro podobné, jako by fotografie neměl. A co teprve základní úpravy a korekce fotografií - i v případě těch nejběžnějších snímků je často vhodné je barevně upravit nebo lehce odretušovat tak, aby nejviditelnější chyby nerušily celkový dojem z fotografií vystavených v albu nebo zasílaných obchodním partnerům.

Termín 1: 28. 2. 2011 (Praha)
Termín 2: 21. 3. 2011 (Brno)
Kompletní nabídka IDIF kurzů ZDE


Závazná objednávka účasti
Plánujete-li účast na kurzu, potvrďte ji prosím co nejdříve formulářem na rozhraní kurzů IDIFu. Počet účastníků seminářů je limitován a v případě obvyklého příliš velkého zájmu budou objednávky vyřizovány podle data přijetí. Platba kurzu probíhá předem se 7-denní splatností. Při zrušení objednávky od 14 do 7 dnů před kurzem činí storno poplatek 20 %, poté 100 % z ceny semináře.

Při včasném objednání a zaplacení kurzu získáváte nárok na výraznou slevu dalšího kurzu v rámci bonusového programu IDIFu.

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: