Naučte se perfektně ovládat svou DSLR - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Poradna

Naučte se perfektně ovládat svou DSLR

12. ledna 2009, 00.00 | Našli jste pod vánočním stromečkem novou DSLR? Jste z ní nadšeni ale zároveň jste lehce rozčarováni relativně náročnou obsluhou a ovládáním takového zařízení? Stejně tak nevěřícně koukáte do manuálu, kterému rozumíte (ač je ve vašem rodném jazyce) jen asi každé desáté slovo? Pokud u vás převažuje odpověď "Ano", pak neváhejte a čtěte dále!

Digitální zrcadlovka - zkráceně DSLR (z anglického: Digital Single Lens Reflex) dávno není pouze nástrojem profesionálních fotografů či výhradou horních deseti tisíc. Na trhu jsou již několik let dostupné modely, které zpřístupňují tyto skvělé fotografické aparáty široké veřejnosti a významně tak posouvají kvalitativní možnosti amatérské digitální fotografie. Ruku v ruce s tím však zároveň stoupají i nároky na uživatele – a to zejména po stránce ovládání a teoretických znalostí. Mnoho začínajících fotografů-amatérů v podobných případech zažívá dosti smíšené pocity. Radost z "dospělého" digitálního fotoaparátu (na straně jedné) mnohdy přebíjí rozčarování z prvních nepochopitelně nepovedených snímků (na straně druhé). Digitální zrcadlovka je především kreativní nástroj a tak k ní také musíme přistupovat (ano, lze pracovat i v plně automatickém režimu, ale k čemu vám poté DSLR bude?!). Ke správnému zvládnutí ovládání a práce s DSLR, je nezbytně nutné pochopit řadu principů a zákonitostí, kterým se při "vážnějším" fotografování prostě nevyhnete. Pro všechny, kteří se chtějí v tomto směru zdokonalit a proniknout do tajů "královské třídy" fotoaparátů, jsme připravili řadu kurzů, zaměřených na jednotlivé značky DSLR.

Abychom mohli každému uživateli vyjít maximálně vstříci, připravili jsme pro vás sérii seminářů, z nichž každý je zaměřen na konkrétní značku fotoaparátu - Nikon, Canon a Olympus. Na každém z kurzů se pod vedením zkušených lektorů IDIFu - Ondřeje Neffa, Jana Březiny a Martina Hájka, detailně seznámíte s vaší DSLR. Vše probíhá srozumitelnou formou, s množstvím příkladů a reálných situací, přičemž hlavní důraz je kladem zejména na praktickou stránku. Kurzy probíhají jak v Praze tak v Brně.

Lektory seminářů jsou zkušení odborníci z Institutu digitální fotografie, kteří mají nejen technické znalosti, ale zejména bohaté zkušenosti s potřebami a problémy běžných fotoamatérů. Proto se nemusíte bát nesrozumitelnosti či přílišné odbornosti výkladu. Seminář je postaven na interaktivní diskuzi, řešení vašich konkrétních potřeb a zejména na názorných cvičeních. Kurzy směřují do řad začátečníků a tomu odpovídá i zacílení na konkrétní digitální zrcadlovky (tj.: Nikon D40/D50/D60, Canon EOS 350D/400D/450D/1000D, Olympus E-400/E-500). V případě potřeby však lektor samozřejmě individuálně doplňuje majitelům jiných modelů informace o drobných rozdílech v ovládání a postupech.

Co Vás přesně čeká?

  • Vysvětlení základů expozice
  • Vysvětlení funkcí a možností fotoaparátu
  • Seznámení s jednotlivými ovládacími prvky vaší DSLR
  • Tipy a triky pro každodenní používání právě vaší DSLR
  • Praktická cvičení
  • Praktické rady
  • Diskuze, otázky, odpovědi

Na semináři bude zároveň možnost zapůjčení několika různých objektivů a dalšího příslušenství, které si můžete v průběhu školení vyzkoušet (nutno se však domluvit s lektorem předem – na začátku kurzu). Každý z lektorů zároveň velice rád individuálně poradí s volbou objektivů a případného dalšího příslušenství s ohledem na Vaše potřeby a budoucí fotografické disciplíny.

Pro koho je kurz určen?
Všem fotoamatérům, kteří si pořídili novou DSLR a chtějí se rychle a snadno seznámit s jejími možnostmi, funkcemi a ovládáním. Kurz nevyžaduje žádné fotografické znalosti, naopak je zaměřen zejména na osvojení si základních návyků a zvládnutí základního nastavení.

Komu není kurz určen?
Není vhodný pro ty fotografy, kteří hledají technické souvislosti či řešení zcela konkrétních technických či tvůrčích problémů. Pro mírně pokročilé uživatele doporučujeme kurz Začínáme s DSLR , pro středně pokročilé pak kurz Mistrovství práce s DSLR. Kurz zároveň není vhodný pro uživatele jiných DSLR, protože se soustřeďuje výhradně na problematiku ovládání DSLR Canon, Nikon, Olympus.

Co se naučíte a co s sebou?
Cílem semináře je seznámit se s vlastní digitální zrcadlovkou, jejím ovládáním a osvojit si základní fotografické postupy. Po absolvování kurzu budete schopni nastavit fotoaparát před samotným fotografováním a bezprostředně reagovat na různé fotografické situace. Ideální je zúčastnit se s vlastní DSLR se základním (setovým) objektivem, nabitým akumulátorem a libovolnou paměťovou kartou.Termín: 15.1.2009: Canon - Martin Hájek
Místo konání: Ateliér IDIF, Cejl 107, Brno Termín: 22.1.2009: Olympus - Jan Březina
Místo konání: Institut digitální fotografie, Hálkova 2, Praha 2 Termín: 26.1.2009: Nikon D60 - Ondřej Neff
Místo konání: Institut digitální fotografie, Hálkova 2, Praha 2 Termín: 29.1.2009: Canon - Martin Hájek
Místo konání: Institut digitální fotografie, Hálkova 2, Praha 2 Termín: 23.2.2009: Nikon - Ondřej Neff

Místo konání: Institut digitální fotografie, Hálkova 2, Praha 2
Bližší informace o kurzu a registraci najdete na: www.idif.cz/cs/seminare.php
nebo volejte: +420 296 200 051

V případě, že se nemůžete z jakéhokoli důvodu uvedených kurzů zúčastnit (např. nevyhovuje vám konkrétní termín) nebo je právě "ten váš" kurz již zaplněn, nic se neděje! Každým dnem vyhlašujeme nové a nové kurzy... Stačí sledovat naše stránky: www.idif.cz!

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Poradna  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: