Xeikon rozšiřuje nabídku digitálních tiskových strojů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Xeikon rozšiřuje nabídku digitálních tiskových strojů

6. února 2007, 00.00 | Společnost Punch Graphics představila v Belgii dva nové digitální tiskové stroje. Měli jsme možnost je oba vidět v plném provozu v democentru v Lieru. V čem se liší od svých bratříčků a pro koho jsou určeny?

Značka Xeikon vždy hrála významnou roli v oblasti digitálního tisku, a přestože nejde o tak velkého hráče, jako je HP, Kodak či Xerox, její stroje si získaly své jméno a i v ČR byly instalovány. Xeikon se dnes soustřeďuje výhradně na řešení pro plnobarevný tisk z role s vysokou rychlostí tisku. Nejvyšší modely Xeikon 330 a 6000 dokáží tisknout rychlostí až 160 stran A4 za minutu při maximální výtíženosti až 3 700 000 stran měsíčně. Model 6000 s pětibarevným One-Pass-Duplex modelem dokáže potiskovat média s gramáží 40 až 350 g/m2.

Xeicon 5000plus
První novinkou v nabídce Xeikonu je lehký upgrade stroje 5000 na verzi 5000plus. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že novinka umožňuje potiskovat širší rozsah šířek médií, a to od 320 až po 508 mm, stejně jako model 6000. Dále přibyla plně automatická kontrola denzity a možnost přímého upgradu z modelu 5000plus na model 6000. Novinka plně nahrazuje předchozí typ, a to s okamžitou platností.

Xeikon 4000
Konstrukčně je stroj na první pohled podobný modelům 5000plus a 6000. Nicméně rozdílů je celá řada. Tím hlavním je (oproti vyšším verzím) pevná šíře potiskovaného média – 50 cm. To poměrně zjednodušuje celou konstrukci stroje. Dalším rozdílem je omezení rozsahu podporovaných gramáží na 40 - 250 g/m2. Dále byla on-line kalibrace nahrazena externím řešením a maximální měsíční výtěžnost klesla na 2 700 000 stránek za měsíc. Maximální rychlost tisku zůstala na 130 stránkách za minutu. Stroj, stejně jako ostatní modely poslední generace, tiskne FA tonery. Díky uvedeným omezením klesla ceníková základní cena stroje na 390 000 EUR, což z něj dělá nejdostupnější Xeikon na trhu.

Komu jsou novinky určeny?
Model Xeikon 330 je primárně určen pro potisk etiket a výrobce k němu na zakázku nabízí velmi širokou nabídku dokončovacích zařízení s tím, že vždy prodává celek jako konkrétní řešení požadavků klienta. Proto u něj můžete najít příslušenství nejrůznějších značek.
Modely 4000, 5000plus a 6000 najdou uplatnění kdekoli, kde je potřeba rychle tisknou personalizované či malonákladové zakázky vyžadující kvalitu digitálního tisku. Na rozdíl od CTP není problém na každé stránce tisknout zcela personalizovaný obsah a přitom díky rychlému tisku z role šíře až 50 cm můžeme tisknout rychle a efektivně. Podmínkou je pouze dostatek různorodých či personalizovaných zakázek, což bude u nás zřejmě největší problém. Pokud se podíváme na současné rozložení našeho trhu s digitálním tiskem, tak jednoznačně převažují menší stroje jako Canon, HP, Konica Minolta a Xerox.

Jaké jsou vyhlídky Xeikonu na našem trhu?
Digitální tiskové stroje – zejména na tak malém trhu, jako je ten český – jen poměrně těžko konkurují v běžných zakázkách klasickým konvenčním tiskovým technologiím. Z toho logicky plyne, že největší šanci a prostor mají u speciálních a atypických zakázek, kde běžné tiskové technologie nemají šanci uspět. Takové aplikace není snadné hledat, a proto je důležité, aby výrobce dokázal podporovat své potenciální klienty a nabídl jim optimální technická řešení. Xeikon v tomto směru přislíbil, že Česká republika se pro něj nyní v našem regionu stává prioritou a měli bychom se dočkat nejen českého zastoupení. Uvidíme, zda mu to pomůže k úspěchu na našem trhu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: