Vše o Color Managementu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Vše o Color Managementu

4. prosince 2001, 00.00 | Jak nastavit správné barvy na vaší tiskárně, skeneru či monitoru? Jak řídit barevnost v Adobe Photoshopu? Jaké nástroje k tomu použít? Na to vše můžete na Grafice nalézt odpověď.

Správa barev, anglicky Color Management, se stává s ohledem na větší dostupnost nástrojů pro řízení barevnosti nejen v procesu profesionální výroby tiskovin stále zajímavější pro nejširší spektrum uživatelů monitorů, grafických softwarových aplikací, barevných tiskáren, skenerů, ale třeba i digitálních fotoaparátů. Téma samozřejmě stále zůstává velmi aktuální i pro profesionální provozovatele všech zařízení pracující s barvou.

Color Managementu se na Grafice věnujeme pravidelně, třebaže v samostatných článcích nepříliš často. Mnoho konkrétních odpovědí a návodů lze však nalézt v řadě diskuzních fór tvořící nedílnou součást Grafiky On-line. Abychom koncentrovali témata týkající se této problematiky na jedno místo, zřídili jsme samostatnou diskuzi věnovanou výhradně Color Managementu.

Zajímá-li vás proto problematika správy barev vašich zařízení, stačí nyní buď pravidelně navštěvovat auditorium Color Management, nebo ještě jednodušeji se přihlásit k paralelní e-mailové konferenci, a problematiku tak sledovat vždy aktuálně prostřednictvím e-mailu. V takovém případě stačí zaslat e-mail na adresu a v těle dopisu uvést subscribe color. Připomínáme, že Grafika On-line představuje v současné době obrovskou komunitu uživatelů, s jejichž pomocí lze často rychle nalézt odpověď na nejrůznější otázky.

Abychom usnadnili i novým čtenářům orientaci v tématech týkajících se Color Managementu, připravili jsme pro vás stručný přehled článků a nejzajímavějších diskuzí:

Obecné základy do problematiky barev naleznete v článcích Barvy a barevné modely a Barvy a barevné modely - II.

Vysvětlení problematiky charakteristiky barevné odchylky obsahuje článek Barevná odchylka delta E.

Barevným prostorům se věnují články Barevné prostory a převodní profily a Převod barev mezi gamuty. Relevantní informace naleznete v diskuzi Color management a monitor I.

Základy práce s ICC profily naleznete v článku Jak funguje správa barev s ICC profily?. Konkrétní informace naleznete v diskuzi Kalibrace monitorů, Icc profil a kalibrace a QuatoSethos.

Popis několika bezplatných nástrojů pro práci s ICC profily naleznete v článku Bezplatné nástroje pro práci s ICC profily. V auditoriu je tato problematika probírána v diskuzi free prohlizec icc profilu

Na mnoho otázek spojených se správou barev v Adobe Photoshopu naleznete odpověď v článcích Praxe: Photoshop 5.0 - profily a RGB barevné prostory, Jak na profily v Photoshopu 5?, Photoshop 6 - Správa barev a Photoshop 6 - pokročilé řízení barev . Praktické problémy jsou pak diskutovány např. v auditoriích APS 5.5 a Profily monitoru, Photoshop 6, Správa barev v Photoshopu 6

Na závěr drobná prosba - s ohledem na zachování kontinuity původních diskuzí jsme nechali původní příspěvky také v diskuzních skupinách, které se věnují např. Adobe Photoshopu, nebo DTP. Do budoucna však zadávejte své postřehy a dotazy týkající se správy barev výhradně do diskuze věnované Color Managementu - jen tak naleznete rychle odpověď na své otázky nejen vy, ale také ostatní čtenáři.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: