Sony + Eye-One = další kalibrovatelné monitory - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Sony + Eye-One = další kalibrovatelné monitory

26. listopadu 2001, 00.00 | Na letošním MacExpu jsme měli možnost v praxi poprvé vidět žhavou novinku pocházející ze společné dílny Sony a Gretagu. Na trhu se tak záhy objeví další zajímavé řešení.

Už od roku 1995 se o každém dalším roce říká, že bude pro CMS zlomový. Vždy se najde nějaký důvod, proč by se měla správa barev masověji rozšířit, ale stejně k tomu nedojde. Další rok se najde naopak důvod, proč k rozšíření nedošlo. Bude ten příští rok zlomový? Počkáme a uvidíme, ale přibývají nám konkrétní řešení správy barev od masových výrobců, což by mohlo něco znamenat.

První ohlásilo kalibrovatelné monitory NEC-Mitsubishi, které má vlastní řešení. Nyní přichází také společnost Sony, která nabídne charakterizaci svých profesionálních monitorů pomocí sondy Eye-One a programu EyeOne Monitor. Konkrétně půjde o 24" monitor FW900, 21" F520 a 21" G520, což jsou příslušníci nejnovější řady monitorů s největšími technickými vymoženostmi.


Sony MultiScan F520

Profesionální monitory Sony mají několik technologií pro vylepšení kvality obrazu. Základem je obrazovka s jemnou mřížkou (například model F520 má mřížku 0,22 mm), která je ostřelována elektronovým dělem s technologií L-SAGIC poskytující nejmenší možný kruhový bod, který je navíc dosahován po celé ploše obrazovky. Ostření elektronového paprsku je zajišťováno tehchnologiemi DQL, MALS a EFEAL. Stínítko obrazovky je vybaveno vysoce kontrastní antireflexní vrstvou, která pohlcuje rozptýlené světlo. Kombinace všech těchto technologií vytváří velice kvalitní monitory pro profesionály v DTP nebo CAD.

Sonda Eye-One je spektrální měřicí přístroj s velmi malým krokem měření, vhodný zejména pro LCD panely a trinitronové monitory. Dodávaný program Eye-One Monitor slouží pro vytvoření profilu monitoru. Program vede uživatele formou průvodce, který je velice snadno použitelný i pro začátečníky a méně zkušené uživatele.


Sonda Eye-One Sensor

Řešení monitoru Sony se sondou Eye-One jsme mohli vidět na veletrhu MacExpo a moc se nám líbilo. Monitory Sony jsou mezi profesionály oblíbené a možnost kalibrace jim určitě prospěje. Pokud bude stačit uživateli něco připlatit a dostane vyzkoušené řešení, sáhne po něm raději, než po dvou oddělených produktech. Ne nadarmo označuje firma Barco jako svého velkého konkurenta firmu Sony, u které je výrazným znakem masová výroba a postupné zlepšování parametrů.

Dle informací z českého zastoupení Sony není dosud známa cena. Naopak je téměř jasné, že distribuce půjde přes evropský sklad Sony, což je jistě dobrá zpráva. Sonda Eye-One je na trhu již téměř půl roku, ale v Česku jsme ji dosud neviděli. Pokud půjde distribuce přímo přes Sony, je reálná šance, že ji uvidíme někdy na přelomu roku spolu s některým monitorem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: