Sir Speedy bude tisknout pro Yahoo! - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Sir Speedy bude tisknout pro Yahoo!

23. ledna 2001, 00.00 | Jak může vypadat spojení silného vyhledávače s poskytovatelem tiskových a rozmnožovacích služeb? Neohrozí podobné subjekty jednou český trh?

On-line vytváření a zadávání polygrafických zakázek je technologie, která v zahraničí stále zažívá strmý vzestup. Důkazem je nedávné ohlášení společné dohody firem Sir Speedy, PiP Printing a vyhledávače Yahoo!

Katalogový vyhledávač Yahoo! nemusíme na stránkách Grafiky představovat. Sir Speedy je gigantický poskytovatel především rozmnožovacích a tiskových služeb provozující jen ve Spojených Státech formou franchaizi skoro 700 center, celosvětově pak přes 1100 center tiskových služeb v 30 zemích světa. Společnost PiP Printing, která má mimochodem stejného majitele jako Sir Speedy - tj. společnost Franchise Services, Inc., se specializuje na poskytování řešení business-to-business v polygrafickém průmyslu.

Zmíněná dohoda spočívá ve zřízení tiskového centra v rámci Yahoo! Small Business - tedy sekce Yahoo! určené malým podnikatelům. Třebaže tato dohoda není zatím pro náš trh aktuální, je jistě velmi zajímavé sledovat jakými směry se velká zahraniční tisková centra ubírají a jakými technologiemi dnes disponují. Ostatně, jistě nebude trvat příliš dlouho a prostřednictvím různých globálních aliancí dorazí podobné nabídky i na náš trh.

V našem článku se budeme věnovat především společnosti Sir Speedy, která bude nyní pro Yahoo! realizovat tiskové zakázky získané z jejich stránek. A vzhledem k počtu uživatelů Yahoo! se bude jednat patrně o velmi zajímavé objemy.

Jak bude služba vypadat, si můžeme představit ze stávající nabídky společnosti Sir Speedy www.sirspeedy.com, která je již nyní k dispozici na jejich stránkách v sekci e-commerce. Zde si zákazníci mohou nechat spočítat cenu své zakázky, uploadovat soubor k vytištění a především přímo vytvářet vzhled jednodušších zakázek. Poslední zmiňovaná volba je velmi propracovaná - ostatně vyzkoušet si ji můžete sami na této adrese. Řešení firmy PiP Printing nabízí on-line design všech běžných tiskovin - vizitek, hlavičkových papírů, pozvánek, obálek a dalších. Přičemž výběr možností, jak připravit design jednotlivých tiskovin, je opravdu velmi široký - volit lze z nabídky desítek přednastavených designů, u kterých si následně může uživatel upravovat vše od barev, přes upload vlastního loga, změnu papíru, po samozřejmou změnu textu. Řada domácích uživatelů jistě ocení možnost výběru grafických prvků z knihovny grafických motivů, která je na serveru k dispozici. Velmi pěkně je udělána také editace layoutu - s jednotlivými prvky lze po tiskovině pohybovat, přehazovat je atd.

Přes letmé seznámení s možnostmi, které dnes Sir Speed na Internetu nabízí, je jasné, jakou sílu může a patrně bude v tomto tržním segmentu představovat. Masa uživatelů Yahoo! získá možnost si velmi jednoduše a uživatelsky přátelsky připravit design svých obchodních či osobních tiskovin a následně si vyzvednout vytištěnou zakázku v copycentru umístěném nedaleko domu. Jistě dobrý tah pro Yahoo! (které bude inkasovat nemalé provize) a ještě lepší pro Sir Speedy a pro jeho franchaizingovou politiku - podobné marketingové zázemí může v tomto segmentu trhu nabídnout jen málokdo.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: