SAFEBOX - šikovný archiv CD disků - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

SAFEBOX - šikovný archiv CD disků

16. května 2002, 00.00 | Potřebujete levně archivat množství CD disků? Recenzovaný SAFEBOX na nás udělal velmi dobrý dojem a jednoznačně slouží svému účelu.

Většina produktů, které na Grafice On-line recenzujeme je vysoce technické podstaty a jejich recenze vyžaduje podrobné testování a zkoumání množství funkcí. Dnes představovaný produkt je výjimkou a dalo by se říct že i přesným opakem. Jeho základní funkce a možnosti se dají popsat jednou větou a patrné jsou při prvním pohledu na krabici výrobku. Přesto jde o velmi užitečný produkt, který si v redakci nemůžeme vynachválit. Hovořit budeme v recenzi o SAFEBOXu - archivačním systém na CD.

Tatam jsou doby, kdy počet CD disků vyskládaných někde v rohu studia navozoval dojem technické vyspělosti a bezesporu i jisté finanční síly. Dnes se i na běžného počítačového uživatele hrnou stříbrné disky ze všech stran. A společnosti z našeho oboru mají plné regály nejen nejrůznějších instalačních disků, ale i archivů obrázků a především tuny CD disků s archivy zakázek a důležitých dat. Praktické řešení otázky archivace CD začala letos nabízet na našem trhu společnost DTP Studio licencovaným archivačním systémem SAFEBOX.

SAFEBOX představuje plastový kroužkový pořadač a sadu závěsných průhledných kapes. Koupit lze dvě verze pořadače - malý miniSAFEBOX pro archivaci a v tomto případě nejspíše převoz max. 20 CD disků a standardní maxiSAFEBOX pro archivaci 80 CD disků. V obou systémech se CD zakládají do oboustranných průhledných kapes, které jsou navíc navrženy tak, aby se do nich vešel případně i booklet z hudebního CD. Díky kroužkovému pořadači lze kteroukoliv kapsu kdykoliv jednoduše vyndat a přesunout na jiné místo, do jiného pořadače atd. Tvrdý plastový pořadač chrání CD při převozu, před prachem a poškrábáním jsou CD chráněna plastovou kapsou.

miniSAFEBOX nabízí prostor pro uložení zmíněných 20 CD a to na prostoru 165 x 135 x 40 mm. maxiSAFEBOX je také velmi skladný - na uložení 80 CD stačí jeden menší "šanon" o rozměrech 200 x 290 x 70 mm.

Příznivě působí i cena systému - miniSAFEBOX lze pořídit za 145 Kč, maxiSAFEBOX za 356 Kč a extra 10 ks kapes pro 20 CD za 94 Kč (všechny ceny jsou včetně DPH).

SAFEBOX na nás udělal jednoznačně velmi dobrý dojem. maxiSAFEBOX, který máme v redakci k dispozici, je dodáván ve velmi profesionálním balení a 100% slouží svému účelu - tj. na velmi malém prostoru skladuje 80 CD disků, které předtím dost neskladně zabíraly výraznou část police skříně. Navíc je maxiSAFEBOX vybaven zvenčí (na hřbetu a vrchní chlopni) úchytnou fólií pod kterou lze vložit popis archivovaných CD disků (jednu šablonu nabízí k downloadu DTP studio na svém webu) a tím tak získat skutečně rychlou orientaci i v rozsáhlejších CD archivech.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: