Rozšířená definice job ticketů JDF - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Rozšířená definice job ticketů JDF

24. února 2000, 00.00 | Významné polygrafické firmy Adobe, Agfa, Heidelberg a MAN Roland stojí za novu iniciativou v oboru job ticketů.

Významné polygrafické firmy Adobe, Agfa, Heidelberg a MAN Roland stojí za novu iniciativou v oboru job ticketů. Z výčtu zůčastněných je ihned zřejmé, že nepůjde o konkurenci standardu PJTF, jehož je Adobe tvůrcem a Agfa zřejmě nejaktivnějším implemetátorem.

Definice standardu JDF (Job Definiton Format) bude tak vycházet zejména z produkčního formátu CIP3 a bude kompatibilní s PJTF.

Podle všech zůčastněných firem je motivací ke společné práci dosavadní neexistence systému job ticketů, který by pokryl požadavky opravdu kompletního workflow, od okamžiku tvorby podkladů, přes pre-press a tisk, až po závěrečné dokončovací úpravy, včetně možnosti výměn a sdílení podstatných informací mezi jednotlivými fázemi výroby. Jinak řečeno, propojit stávající technická workflow s produkčními a ekonomickými (obchodními) aplikacemi.

Systém JDF je založen na objektově orientovaném standardu XML, který se (zatím možná relativně pomalu) stává široce uznávaným formátem pro výměnu dat mezi aplikacemi pro publikování (nezávisle na finálním médiu).

Přítomnost firmy Agfa ve společenství je jasným signálem, že JDF bude zpětně plně kompatibilní s PJTF - uživatelé systému Apogee, který PJTF rutinně využívá, by asi nebyli příliš spokojeni s ochranou svých investic, kdyby se museli od PJTF odklonit.

Zdroj: Svět tisku

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: