Remote Proof - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Remote Proof

5. října 1999, 00.00 | Remote Proof je nová zajímavá aplikace od firmy Adobe.

Jednou z nejzajímavějších možností nasazení PDF v polygrafickém průmyslu bude zcela jistě Remote Proof. (dálkový proof). Prepress služby, propagační agentury a grafici mohou přenášet své návrhy stránek ve formě PDF souborů přes ISDN nebo Internet ke svému zákazníku, který si sám vytiskne stránky z dodaných dat přes ink jet tiskárnu, která stojí v současné době jen několik tisíc Euro. Barevně závazný výstup zajišťuje přitom Color Management Systém (CMS). Do stránek uložených v PDF 1.3 lze vložit vstupní profily podle ICC standardu (International Color Consortium), které charakterizují barvy v PDF souboru.

Při tisku na ink jet tiskárně bude potom použit ICC výstupní profil tiskového stroje s předpokládaným papírem pro tisk, aby bylo možno přizpůsobit barvový prostor ink jet tiskárny na konkrétní profil plánovaného tiskového produktu. Je samozřejmé, že přitom musí být popsány přenosové vlastnosti inkjet tiskárny odpovídajícím barevným profilem.

Kvalita barevných inkjet tiskáren nabízených na světovém trhu se v posledních měsících masivně zlepšila. Současně se stále snižují i ceny těchto tiskáren ve formátu A3+ (p.p. který je nezbytný pro tisk schvalovaných dvou stránek včetně nezbytného ořezu). Proto si bude moci v krátké době dovolit každý člověk, který má něco společného s tiskovinami, takovouto tiskárnu. Mnohé tiskárny dokonce plánují, že svým zákazníkům dají takovouto tiskárnu k dispozici. Dosažitelné úspory proti dosavadní technice náhledu (p.p. v Německu zatím převážně IRIS) a to včetně dopravních nákladů, dále i vysoce hodnotný časový zisk takovýto psotup odůvodňují.

Připraveno podle přednášky Stephana Jaeggiho.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: