Kaleidoskop z domácí a světové polygrafie (48. týden) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Kaleidoskop z domácí a světové polygrafie (48. týden)

3. prosince 2001, 00.00 | Co nového v domácí a zahraniční polygrafii? Quark uvedl QuarkCopyDesk SE Passport, Xerox s novým generálním ředitelem, stroje Polly přejmenovány, nové CtP Galileo v ČR, Tiskárna Horák nabízí InSite, BenchCom.info provádí výzkum spokojenosti zákazníků v polygrafickém průmyslu a další.

Zahraničí
Společnost CreoScitex oznámila úzkou spolupráci s několika dalšími výrobci, jejichž řešení budou nabízena v jednotném balíku společně s produkty CreoScitex. V Severní Americe bude CreoScitex nabízet CtP jednotky s termálními tiskovými deskami firem Spectratech International Inc (dodávající negativní termální desky Spectra) a Western Lithotech (divize společnosti Mitsubishi) nabízející pozitivní termální tiskové desky DiamondPlate LT2. V oblasti vyvolávacích automatů (pro osvitové jednotky i CtP zařízení) oznámil CreoScitex užší spolupráci s Glunz & Jensen A/S. Strategickou alianci pro řešení otázek s nátiskováním vytvořil CreoScitex se společností DuPont.

Společnost Quark oznámila uvolnění aplikace QuarkCopyDesk Special Edition Passport (QuarkCopyDesk SE Passport), samostatné aplikace s multijazyčnou podporou pro tvorbu a editaci textu, se speciálnim přihlédnutím pro potřeby redaktorů a profesionálních spisovatelů. Aplikace obsahuje všechny nástroje pro editaci textu jako QuarkXPress, je jeho přesnou kopií v případě funkcí pro typografickou kontrolu, ale bez nadbytečných grafických vlastností. QuarkCopyDesk SE Passport obsahuje podporu včetně dělení pro 11 jazyků (podporu češtiny včetně kompletní lokalizace již oznámila společnost Macron Systems) a je k dispozici pro MacOS i Windows.

Společnost Man Roland představila nové www stránky. Ty obsahují, na výrobce klasických tiskových strojů velmi netradiční, i poměrně pěknou úvodní flash animaci. Že by i výrobci tiskových strojů začali pomalu věnovat větší pozornost kvalitní prezentaci na Internetu?

Z domova:
Novým generálním ředitelem divize Xerox pro Střední a Východní Evropu byl jmenován Olivier Ferraton (38 let). Na pozici přechází ze společnosti Xerox v Jižní Africe, kde od roku 1997 působil jako ředitel prodeje a marketingu. Předtím Ferraton působil v letech 1994 až 1997 jako národní obchodní ředitel Obchodních služeb Xerox ve Francii.

Společnost Grafitec, přejmenovaná na Pollygraphics, představila inovovanou verzi tiskového stroje Polly řady 66. Novinkou je především decentralizované ovládání stroje panelem na nakladači stroje a dotykovým panelem umístěném na vykladači stroje. Nový je také vysoký vykladač tiskového stroje, kam jsou nyní umístěny dva přenašecí válce odstraňující vytahovávání archů papírů. Řada 66 je dále vybavena (podobně jako řada 74) výklopnými stupátky a zlepšen byl přístup do prostoru bočnic. Významnou novinkou je nové označení tiskového stroje. Od příštího roku jej výrobce bude nazývat Performer 66. Nový název budou mít také stroje řady 74 - ty ponesou označení Prestige 74.

Tiskárna Flora, s.r.o. se přestěhovala z Vinohrad do Karlína (Křižíkova 30). Na nové adrese tiskárna je již v provozu pětibarvový tiskový stroj Heidelberg 102 CD formátu B1 (max. 102 x 72 cm), který nahradil původní čtyřbarový tiskový stroj stejného formátu, a v současné době se zde montuje nové CTP zařízení Galileo VXT od společnosti Agfa.

Tiskárna Horák zprovoznila pro své zákazníky modul Prinergy Insite zajišťující přímou komunikaci zákazníka se systémem Prinergy prostřednictvím Internetu. Zákazník, který je identifikován podle svého uživatelského jména a hesla, tak může pracovat přímo s PDF soubory ve workflow systému Prinergy. Může si například sám zhotovit nátisk, schvalovat zakázky tisku, vyřazovat je ze zpracování nebo zakázky opatřovat komentáři pro další zpracování.

Pražský tiskářský závod Reproprint Samohýl rozšířil svoji výrobní kapacitu o druhou časopiseckou rotačku Heidelberg WEB 16 umožňující heatsetový tisk barevností 5 + 5 v šestnáctistránkovém formátu rychlostí 40 000 obratů za hodinu.

Chcete-li ovlivnit vývoj modulu spravující typografické funkce v Adobe InDesignu, zapojte se do velmi aktivní diskuze "pevne mezery v ID 152 CE" v auditoru věnovaném InDesignu (připomínáme, že i v tomto auditoriu můžete aktivně komunikovat prostřednictvím e-mailu přihlášením servisním e-mailem odeslaným na adresu s příkazem subscribe indesign v těle e-mailu). V současné době se zde řeší možnost začlenění některých funkcí z původní aplikace Amos Textový preprocesor do modulu pro práci v InDesignu.

Společnost Hewlett-Packard uvedla na trh novou tříbarevnou inkoustovou kazetu HP č. 57 určenou pro fotografické tiskárny HP Photosmart 100 umožňující tisk do formátu 10x15 cm. Maloobchodní cena nové inkoustové kazety je 1 100 Kč bez DPH.

Zajímavý výzkum spokojenosti zákazníků v polygrafickém průmyslu realizuje v současné době v České republice společnost BenchCom.info. Výzkum se provádí pomocí dotazníku (rozesílaného mj. faxem), který umožňuje zákazníkům oznámkovat úroveň spokojenosti se službami používaného polygrafického provozu. Analýzou získaných dat plánuje společnost zmapovat nejčastější problémy a negativa a vytvořit sadu doporučení pro zvýšení zákaznické spokojenosti. Průzkum probíhá od 28. 11. do 14.12 . Bližší informace můžete nalézt na adrese www.benchcom.info/polygraf.

Máte novinky také z vaší firmy? Zašlete nám je adresu . Budou-li aktuální, zpracujeme je do příštího kaleidoskopu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: