Kaleidoskop z domácí a světové polygrafie (46. týden) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Kaleidoskop z domácí a světové polygrafie (46. týden)

19. listopadu 2001, 00.00 | Co nového se stalo v domácí a světové polygrafii v poslední době? Amos distribuje Kodak, Microsoft představil Tablet PC, Kodak zakoupil ENCAD a další.

Zahraničí
Společnost Kodak zakoupila ENCAD, známého výrobce velkoformátových tiskáren. K tomuto kroku dochází po půl roku trvajícím jednání mezi vedením obou společností. Kodak se tak stane jedním ze tří největších prodejců velkoformátových tiskáren na světě. Bližší informace jsme o transakci přinesli ve článku "ENCAD přechází pod křídla Kodaku"

Společnost Microsoft představila na veletrhu Fall Comdex 2001 pořádaném v Las Vegas zařízení Tablet PC. Zařízení, které by se na trhu mělo objevit v druhé polovině roku 2002, by se z pohledu našeho serveru mohlo stát mj. zajímavou alternativou pro šíření elektronických knih. Jde o plnohodnotný počítač vypadající jako velký tablet s operačním systémem Windows XP. Podobná jednoúčelová zařízení jsou dnes sice na trhu od několika výrobců, jejich výraznému rozšíření nicméně brání právě jednoúčelovost a s ní spojená i poměrně vysoká pořizovací cena (Blíže viz náš článek eKnihy: úvodní informace). Kromě prohlížení nejrůznějších informací bude možné s Tablet PC pracovat podobně jako s klasickým handheldem - zařízení bude schopno např. rozpoznávat znaky kreslené perem po obrazovce. Mezi výrobce, kteří se podílejí na hardwareovém vývoji zařízení, patří Acer, Tatung, Compaq, ViewSonic, Fujitsu a First International Computer (FIC). Jednotliví výrobci pak budou nabízet zařízení v různých tvarových modifikacích.

Společnost Apple uvedla minoritní update operačního systému Mac OS X 10.1 na verzi 10.1.1, který přináší řešení některých problémů a také vylepšení. Podle Apple je nyní lepší podpora USB a FireWire zařízení (s některými FireWire disky byly pod OS X 10.1 podle uživatelů problémy), dále podporuje více digitálních fotoaparátů a zlepšuje vypalování CD a DVD disků. Zlepšení se také dočkaly protokoly WebDAV, SMB a AFP (poslední je v podstatě AppleShare) a také podpora tisku by měla být nyní lepší. Opraveny by také měly být některé problémy ve Finderu a v aplikaci Mail. Bližší informace přinášíme v článku AirPort 2.0 a nový Mac OS X.

Společnost Corel oznámila dostupnost programů CorelDRAW 10 a Corel PHOTO-PAINT 10 jako samostatných aplikací pro Mac OS X od verze 10.1.

Česká republika
Společnost Amos CZ oznámila, že se od 1. srpna tohoto roku stala autorizovaným partnerem světového výrobce polygrafických materiálů, společnosti Kodak Polychrome Graphics pro Českou republiku. Mezi produkty, které v současné době firma AMOS CZ na českém trhu nabízí, patří zejména osvitové filmy GEN 5, nově představená CtP deska Electra Excel, vyvolávací automaty Mercury CtP a také kompletní škála tiskových barev výrobce Sun Chemical Hartmann. Novinkou je nový Hard Dot Recording film pod názvem Premier PRD, který společnost testuje ve spolupráci s Typografickým studiem Amos.

Společnost Adobe začala na našem trhu prodávat desátou verzi programu Adobe Illustrator 10 za koncovou cenu 20 630 Kč (verze pro PC nebo Mac). Současní uživatelé programu Adobe Illustrator mohou upgradovat za cenu 7 300Kč. O novinkách blíže referujeme v recenzi Adobe Illustrator 10 - kreativita především.

Novými distributory profesionálních skenerů UMAX řady Powerlook se staly společnosti Quentin s.r.o. a SIR Computers ČR a.s.

Společnost Brother představila na našem trhu novou monochromatickou laserovou tiskárnu HL-3260N s maximální rychlostí tisku 32 stran A4 za minut. Síťová tiskárna je vybavena PostScriptem 3, tiskne v maximálním formátu A3 a je prodávána za cenu 97 500Kč včetně DPH. Podrobné technické parametry můžete najít v našem přehledu tiskáren.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: