Kaleidoskop z domácí a světové grafiky a polygrafie (27. týden) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Kaleidoskop z domácí a světové grafiky a polygrafie (27. týden)

Kaleidoskop

3. července 2002, 00.00 | Epson uvádí nové inkjety, DTPStudio pořádá e-seminář o fotografování, nové LCD monitory na trhu, Astron s novou osvitkou, Best s ovladačem pro Hp Designjet 10ps, nové ArtPro, 3ds max ve verzi 5 a další novinky.

Česká republika
Společnost EPSON uvedla na trh dvě nové inkoustové tiskárny určené pro domácí uživatele - model EPSON Stylus C42UX a model EPSON Stylus C42SX. Podobně jako u dražších typů je i u těchto tiskáren použita firemní technologie EPSON Perfect Picture Imaging. Součástí standardního vybavení tiskáren je zásobník s černou barvou, zásobník se třemi komorami určený pro barevný tisk a také vzorkové balení papíru. Tiskárna EPSON Stylus C42UX a EPSON Stylus C42SX tisknou rychlostí až 11 stránek textu za minutu. Díky rozlišení až 1440 dpi (na doporučeném tiskovém médiu) a technologii Ultra Micro Dots (kapičky barvy s minimálním objemem pouhých 6 pikolitrů) slibuje výrobce ostré a jasné výtisky. Oba modely se od sebe liší pouze rozhraním. Model EPSON Stylus C42UX s USB rozhraním a EPSON Stylus C42SX s paralelním rozhraním mají stejnou koncovou doporučenou cenu 2.590,- Kč (včetně DPH).

DTP Studio připravilo letní eLerningový kurz "Digitální Fotografie". V 8 lekcích lekcích poznají účastníci zdarma základy a možnosti klasické a digitální fotografie. Techniku a témata fotografování, zpracování v počítači, tisk a archivaci snímků. V bonusové verzi nabízí pořadatel konzultace (CHAT) s Ondřejem Neffem, Davidem Krausem a lektory kurzu. Více informací, osnovu a registrační formulář naleznete na skola.dtpstudio.cz.

V červnu byl na setkání uživatelů i nových klientů představen nový doplněk k laminovacímu systému Delta z Lanškrounské firmy Komfi. Jedná se o pásový výložník, který odebírá již zalaminované a odtržené archy a přenáší je do dalších připojených zařízení (stohovač, rastrovací jednotka), či přesně pokládá na vykládací stůl.

Společnost Sony rozšířila řady svých LCD monitorů řady S (kancelářské použití) o 17" LCD monitor Multiscan SDM-S71. S71 doplňuje stávající 15" a 18" modely, nabízí větší zobrazovací plochu než menší S51 a stejné rozlišení - 1.3 MegaPixelu (1280 x 1024) - jako větší S81. Displej nabízí kontrast 350:1, jas 250 cd/m2 a viditelný úhel 140° (horizontálně) a 120° (vertikálně). Díky standardnímu uchycení VESA může být displej připevněn na různé typy ramen čí upevňovacích konzol. Doporučená cena displeje na českém trhu činí 27.350 Kč bez DPH.

Dalším novým LCD monitorem na českém trhu je Hitachi CML155XW, který zaujme stříbrno-modrým provedením a poměrně zajímavou cenou. Pro spojení s počítačem jsou dostupné dva vstupy - analogový a digitální DVI-D. Dosažitelný jas displeje je 300 cd/m2 a kontrast 500:1. Při zobrazení videosignálu se uplatní další pozitivní vlastnost obrazu - doba odezvy 25 ms. V panelu jsou integrovány dva reproduktory, každý o výkonu 1,2 W, a mikrofon. Maximální možné rozlišení 1024 x 768 bodů (XGA) odpovídá počtu bodů, kterými je displej vybaven. Zorný úhel panelu je 130° v horizontální a 110° ve vertikální rovině. Stylový podstavec umožňuje natočení monitoru do stran v rozsahu 60° na každou stranu a rovněž i jeho natavení ve vertikální rovině. Hmotnost výrobku je 5,1 kg. Cena LCD monitoru je 20.999,- Kč bez DPH.

Novou osvitovou jednotku zakoupila firma Astron. Jde o typ Agfa Avantra 44S s maximální plochou osvitu 906x1130mm a maximálním rozlišením 3600dpi. Nová Avantra bude pracovat paralelně se starší jednotkou stejného typu, kterou mají v Astronu instalovanou.

Zahraničí

Společnost KBA, významný německý výrobce tiskových strojů, oznámila, že se bývalý společný podnik se Scitex Corp, Karat Digital Press GmbH, spojil se svoji mateřskou společností - tedy Koenig & Bauer AG (KBA). Karat se tak stal integrovanou divizí archového ofsetového tisku továrny v Radebeulu zaměřenou na tiskové stroje malého formátu a digitální tiskové stroje. Divize, kterou vede Jens Junker, se zaměřuje na výrobů tiskových strojů 74 Karat, 46 Karat (OEM Presstek) a kompaktní pětibarevky KBA Genius 52 (vyráběno společně se společností Metronic).

Společnost Best zveřejnila na svých stránkách ovladač tiskárny HP Designjet 10PS, 20PS a 50PS pro operační systém Mac OS X. Download ovladače ze stránky http://www.bestcolor.com je bezplatný.

Artwork Systems představila novou verzi softwarů ArtPro 6.5 a Nexus 6.5. Nová verze programu ArtPro 6.5 obsahuje vylepšení a nové funkce, mezi které patří například kompletní podpora CMS na vstupu a výstupu, možnost generování XML Job tiketu, kompletně předělaný modul PowerOptimizer pro automatické vytváření Step & Repeat. Dále obsahuje vylepšený modul pro Import PS a PDF souborů a vylepšený modul ArtLink pro propojení s databází. Změnu také prodělal modul PowerLayout a PowerStepper sloužící k vytváření Step&Repeat při použití souborů ve formátu CFF2.
Nová verze specializovaného workflow systému Nexus 6.5 obsahuje také řadu vylepšení. Mezi nové funkce patří například možnost automatického generování OPI náhledů ve formátu PDF (např. Pro Preps 4.1 PDF workflow), archivování kompletní zakázky pomocí modulu Archive, kompletní CMS workflow na vstupu a výstupu, propojení funkčnosti programu ArtPro a Nexus pomocí XML Job tiketů, možnost kompozitního výstupu CIP3. Mezi nové technologie patří OptiCurve a FastCal, které dále vylepšují technologii kalibrace výstupního zařízení FlexoCal.

Společnost Adobe začala dodávat software InCopy 2.0 - program pro editování textu integrovaný se softwarem Adobe InDesign pro sazbu a design. InCopy umožňuje uživatelům zobrazovat jak zalomený sloupcový text, tak i sazbu. Autoři tak mohou vidět jak přesné lámání řádků v InDesignu v zobrazení sazby, tak libovolně upravovat text v plně textovém režimu zobrazení. Pomocí nových prvků uživatelského rozhraní nabízí ve své anglické verzi InCopy 2.0 kontrolu pravopisu, zabudovaný tezaurus, rychlé nahrazování textu a funkce vytváření tabulek pro efektivnější redakční proces. Spolupráce je vylepšená o možnost anotování a přidávání poznámek k textu pomocí funkce in-line poznámek, které je možné exportovat jako soubor Adobe PDF. InCopy je k dispozici pouze přes kanál systémových integrátorů Adobe. Ceny určují integrátoři na základě individuálních instalací.

Společnost Apple zakoupila německou společnost Emagic, mj. výrobce programu pro zpracování zvuku Logic. Logic má podle Applu kolem 200 000 zákazníků, z nichž je zhruba 65% na Macu. Produkty pro Windows přestanou být nabízené od konce září tohoto roku, uvedení verze Logicu 5 Titanium pro Mac OS X se očekává co nejdříve. V oblasti zpracování zvuku je zatím na Mac OS X citelná díra, jak v oblasti software, tak specializovaného hardware (např. vícekanálový zvuk) a tak vypadá učiněný krok poměrně smysluplně. Společnost bude fungovat samostatně jako plně vlastněná divize Applu. Blíže viz článek Apple na nákupech.

Apple měl žně při vyhlašování ocenění Industrial Design Excellence Awards (IDEA) pro rok 2002 za průmyslový design, které vyhlašuje Industrial Designers Society of America a BusinessWeek. Získal zlaté ocenění v kategoriích: spotřebitelský výrobek (iPod), počítačové vybavení (LCD iMac), prostředí (obchody AppleStore) a také společně s Eight Inc. za MacWorld San Francisco 2002. Stříbrné ocenění IDEA obdržel za iBook v kategorii počítačové vybavení. Blíže viz BusinessWeek.

Společnost descreet oznámila novou verzi 3D modelovacího programu 3ds max, nyní ve verzi 5. Bližší informace na stránce výrobce.

Máte novinky také z vaší firmy? Zašlete nám je adresu . Budou-li aktuální, zpracujeme je do příštího kaleidoskopu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: