Jaké bude nové DI od Adastu? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Jaké bude nové DI od Adastu?

14. března 2000, 00.00 | O tom, že Adamovské strojírny předvedou na DRUPĚ nový DI tiskový stroj se šušká již dlouho. Víte jak se bude jmenovat?

O tom, že Adamovské strojírny předvedeou na DRUPĚ nový DI tiskový stroj se šušká již dlouho. Víte jak se bude jmenovat?

S blížícím se datem veletrhu DRUPA 2000 se postupně dostávají na světlo také zprávy týkající se jednotlivých novinek, které budou na veletrhu k vidění. Zpráv od zahraničních výrobců je již dnes poměrně plno, o to zajímavější jsou však informace o našich dvou výrobcích tiskových strojů - Dobrušských strojíren a Adamovských strojíren. Ty však zatím zarytě mlčí a pouze sem vypustí nějakou drobnou informaci.

O novinkách z řad Dobrušských stojíren jsme již krátce psali - kromě inovovaných tiskových strojů Polly formátu A2 a B2 by měla být především představena spolupráce tiskových strojů s CtP zařízením Scangraphics, které by měly strojírny v uzší spolupráci s výrobcem ke strojům dodávat.

O chystané významné novince Adamovských strojíren jsme se také již jednou zmínili - poprvé by měl být na DRUPĚ vystaven zcela nový DI tiskový stroj. Na tiskové konferenci Presskteku padlo minulý týden již i jeho jméno - PAX DI. Podle zatím dostupných informací, kterých je opravdu velmi málo, půjde o dvoustránkový tiskový stroj nabízený ve čtyřbarvové a pětibarvové konfiguraci. K osvitu tiskových desek přímo ve stroji bude používána opět technologie Presstek a stroj bude k tisku používat tiskové desky Presstek's PEARLdry Plus.

Na jakékoliv hodnocení je samozřejmě nyní ještě brzy, neboť se zatím nabízí pouze srovnání s druhým DI tiskovým strojem od Adastu - řady Dominant 705C DI. Podle našich informací se však chystá ještě před veletrhem DRUPA jedna instalace v České republice, takže snad budeme schopni přinést první informace a obrázky tohoto tiskového stroje co nejdříve.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: