Jak snadno definovat na webu barvy podle PANTONE? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Polygrafie

Jak snadno definovat na webu barvy podle PANTONE?

24. ledna 2001, 00.00 | Kde nalézt bezplatný on-line PANTONE vzorník přímo s definicí barev v hexadecimálním tvaru pro web?

Barevné vzorníky PANTONE se staly standardem při definování barevnosti. S příslušnými vzorníky se dnes setkáme ve většině studií a mnoho společností zná označení svých základních barev právě v tomto systému. S rozvojem internetových prezentací je pak systém PANTONE pochopitelně stále aktuálnější také při vytváření webovských prezentací.

Pantone vzorníky jsou sice součástí řady grafických programů jako např. Adobe Photoshop, co však dělat v případě, že podobný software nemáme k dispozici a přesto klient požaduje použít např. barvu PANTONE 7467? Zajímavou pomůckou může být bezplatný on-line vzorník PANTONE obsahující 147 barev - není to mnoho, ale přesto obsahuje vzorník alespoň některé barvy. Společnost pochopitelně nabízí i obsáhlejší elektronický kompletní vzorník ColorWeb Pro, který se ale již prodává (cena cca 70 dolarů). Mimochodem - i tuto kompletní aplikaci si můžete bezplatně stáhnout jako 15ti denní demoverzi z této adresy.

Samotný on-line ColorWeb Pro vzorník naleznete na adrese http://www.pantone.com/index.asp?pn=colorweb (pod označením 147 New Colors for Internet) a jeho layout vidíte na obrázku. Ovládání je velmi jednoduché - myší si vyberete příslušnou PANTONE barvu a ve spodních polích vidíte jednak odpovídající RGB hodnoty a přímo i hexadecimální hodnotu barvy pro použití v HTML kódu. Jednoduché a praktické.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: