Jak si vytvořit grafiku na vlastní tričko - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Jak si vytvořit grafiku na vlastní tričko

24. listopadu 2021, 09.37 | Češi každoročně utrácí za nové oblečení více jak 70 miliard korun. Oblečení patří k našemu každodennímu pocitu pohodlí a pohody.

Jak si vytvořit grafiku na vlastní tričko

 Možná ale znáte situaci, že jste v obchodě nenarazili ani na jeden kus trička, který by přesně vystihoval to, kým doopravdy jste. Je možné vytvářet si vlastní design oblečení? Je reálné udělat si vlastní potisk triček třeba i pro celou firmu? Přinášíme vám několik tipů na bezplatný software, který v tom zaručeně pomůže. Představíme vám tři nejlepší programy na grafiku, které byly v roce 2021 zdarma k dispozici na internetu.

Inkscape

Jednoznačně nejlepším bezplatným softwarem je Inkscape. Jedná se o open source editor vektorové grafiky, a ne nadarmo se o něm říká, že je to poklad mezi bezplatnými programy. Potisk triček s ním bude legrace. Dokážete v něm upravovat různá loga i ilustrace, grafy i infografiky. Program pracuje se základními nástroji a funkcemi, ale troufnout si s ním můžete i na náročnější práci s objekty.

Ohromnou výhodou programu Inkscape je jeho snadná ovladatelnost a dostupnost v češtině. Proto je ideálním řešením pro jakéhokoli začátečníka, který chce tisk triček vyzkoušet poprvé. Ohmatáte si práci s vektory, prohlédnout si můžete i celou řadu nahraných tutoriálů. Výhodu programu je i výborně fungující možnost hledat radu v komunitě užívající tento program. Software má navíc minimální systémové požadavky, takže si s ním poradí prakticky jakýkoli počítač nebo notebook. Můžete si stáhnout verzi jak pro Windows tak i pro iMac.

Canva

Druhým tipem softwaru k vlastním grafickým nápadům, je Canva. Ačkoli se v dalších rozšířeních jedná o placený rastrový editor, jeho základní verze je k dispozici zdarma. A nutno říct, že i v základu si přijdete na své. I díky tomu popularita tohoto programu prudce stoupá. Pokud byste stáli o další porci zajímavých funkcí, můžete si je odemknout vyzkoušením na 30 dní zdarma.

Canva nabízí široké využití jako online grafický editor. Využít můžete několik tipů minimalistických šablon, které dokonale odpovídají trendu poslední doby. Pro potisk triček je na naprosto dokonalé řešení. Navíc můžete dělat zajímavé koláže s vlastními fotkami a graficky je upravovat. Nevýhodou je chybějící možnost na kreslení vlastních objektů.

Výhodou i nevýhodu zároveň je možnost využité široké škály ikon a šablon. Ty jednoduché jsou k dispozici zdarma. Pokud vás ale zaujme nějaká propracovanější, musíte si ji koupit. Nemusíte si ale nutně kupovat celé rozšíření softwaru, ale zkrátka si odemknete jen jednu jedinou ikonu. A to je docela milé. Stejně tak potěší prostředí českého jazyka.

Vectr

Poslední z trojice freewarů je vektorový editor Vectr. Používat se dá jak v online, tak v offline prostředí. Je to jednoduchý, ale příjemně efektivní program. Protože se snadno ovládá, vlastní potisk triček v něm zvládnou i úplní začátečníci. Pokud si s něčím nebudete vědět rady, pak vás i zde povedou tutoriály.

Protože Vectr obsahuje základní funkce na úpravu grafiky, je vhodný zejména pro jednotlivce nebo malé firmy, které si chtějí potisk triček vyřešit úplně sami. Ohromnou výhodou ale je, že práci s konkrétním návrhem můžete na Vectoru sdílet s ostatními kolegy v týmu, a to pomocí originální URL adresy. Na ní můžete všichni pracovat a grafický návrh vylepšovat.

Výrobce tohoto grafického softwaru razí heslo „free forever“, neboli „zdarma navždy“. V době, kdy se platí téměř za všechno, je to sympatické ujištění. Přesto vzniká i placená verze Vectoru obsahující kvalitnější nástroje pro náročnější zákazníky.

Stačí jen sebrat odvahu

Pokud chcete tisk triček vyzkoušet sami, začněte s jeho návrhem. Seberte odvahu a jděte do toho. Na papír si nakreslete základní představu o tom, co by na tričku mělo být. Pak vyzkoušejte některý s bezplatných grafických programů a zkuste grafiku přenést do digitální podoby. Tu pak pošlete nám a my se postaráme o to, aby se váš sen stal skutečností. Skutečností, která se bude každý den alespoň z části podílet na pocitu vaší vlastní pohody.

Trička objednávejte na Colorfactory.cz

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: