Integrace podniků pod hlavičkou Grafitecu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Polygrafie

Integrace podniků pod hlavičkou Grafitecu

18. července 2001, 00.00 | Schválení fúze s Grafitecem Praha a odsouhlasení výsledků roku 2000 byly hlavními body valné hromady Dobrušských strojíren

Schválení fúze s Grafitecem Praha a odsouhlasení výsledků roku 2000 byly hlavními body valné hromady Dobrušských strojíren, kterou představenstvo společnosti svolalo na 29. června. Předseda představenstva ing. Zdeněk Forejtek mj. konstatoval, že 3,781 mil. Kč čistého zisku z hospodaření v minulém roce bude rozděleno do podnikových fondů. Rezervní fond bude posílen o 189 tis. Kč, do sociálního fondu bude přiděleno 1,632 mil. Kč a fondu rozvoje připadne 1,960 mil. Kč.

V roce 2000 se Dobrušským strojírnám podařilo přes řadu technických potíží vyrobit úvodní sérii tiskových strojů řady 74 v celkovém objemu téměř 44 mil. Kč. Značka Polly se tak dostala i do formátu B2. Za velký úspěch označuje firma zvládnutí výroby tlakových válců pro stroje řady 74. Koncepce těchto tiskových strojů vyžaduje výrobu válců v tolerancích řádu tisícin mm, což doposud nebylo ve výrobním závodě požadováno. Proto je i investiční činnost společnosti zaměřena na modernizaci technologického vybavení jako předpokladu vysoké kvality. Ve velkém formátu firma letos vyrobí 80 tiskových jednotek, pro příští rok se předpokládá výroba 160 tiskových jednotek. Také tiskové stroje Polly řady 66 prošly inovací. V letošním roce se má v Dobrušce vyrobit celkem 300 tiskových jednotek ve formátu A2.

Společnost v loňském roce vyrobila tiskové stroje celkem za 497 mil. Kč, což znamenalo zvýšení téměř o 30 % ve srovnání s rokem 1999. V tržbách za prodej tiskových strojů zaznamenala firma nárůst o 8,6 % na 556 mil. Kč. Podle údajů Dobrušských strojíren se podniku díky dobře zvládnutému postupu při individuálních úpravách strojů a organizaci servisu podařilo v roce 2000 získat zhruba 70 % objednávek tuzemských tiskáren. Na zahraničních trzích zaznamenala značka Polly úspěch v USA a Rusku. Meziroční nárůst dodávek do těchto teritorií byl asi 60 %.

Valná hromada odsouhlasila smlouvu o převzetí jmění Dobrušských strojíren hlavním akcionářem, kterým je Grafitec Praha. To prakticky znamená zrušení akciové společnosti Dobrušské strojírny a její spojení s pražským Grafitecem. Podobně je řešena také integrace společností Grik Blansko a Grafitec Dobruška. Po zaregistrování změn v obchodním rejstříku se tak z dosavadní skupiny podniků ovládaných Grafitecem Praha stane jeden podnik se společným názvem Grafitec pod kontrolou americké soukromé investiční společnosti Winslow Partners. Minoritní akcionáři Dobrušských strojíren budou vyplaceni částkou ve výši 2 041 Kč za akcii. Tím bude dovršen dlouhodobý proces integrace podniků, které se zabývají vývojem, výrobou, prodejem a servisem tiskových strojů Polly. V Dobrušce bude nadále soustředěn vývoj a výroba tiskových strojů a jejich servis, včetně prodeje náhradních dílů. Sloučení všech podniků ve skupině Grafitecu má zjednodušit a urychlit řídící a komunikační procesy uvnitř skupiny podniků a ukončit období personálních turbulencí ve vrcholovém vedení.

Zdroj: Svět tisku

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: