Imation pod křídly KPG - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

Imation pod křídly KPG

25. října 2001, 00.00 | Divize Color Proofing společnosti Imation bude prodána Kodak Polychrome Graphics za nějakých 50 mil. USD. Co to může znamenat pro trh?

Dění kolem firmy Imation bylo vždycky trochu záhadné. Imation byla vytvořena v roce 1999 z divize firmy 3M, jako výrobce zálohovacích produktů a nátiskových zařízení. Chvíli po svém vzniku odkoupila zbývající část firmy Aldus, aby ji po roce a půl stagnace přenechala firmě Scenic Soft (která mj. produkty velmi rychle pozvedla).

Už v době vzniku Imation její zástupci tvrdili, že na lisování CD-R a výrobě disket se nedá dlouhodobě vydělávat, proto chtějí rozšířit aktivity i do dalších oblastí. Ovšem stal se téměř přesný opak - zálohování v Imation zůstává, ale zbytek "jde pryč".

Koncem minulého roku byl zvolen strategický poradce, který měl vybrat kupce pro divizi Color Prooofing Business. Tímto poradcem je renomovaná firma Goldman Sachs a kupcem, který byl oznámen tento týden, je firma KPG - Kodak Polychrome Graphics. Hodnota transakce je 50 mil. USD a bude vyplacena v hotovosti. Součástí obchodu je také 500 zaměstnaců divize Color Proofing. Celý obchod by měl být uzavřen do konce letošního roku.

Kodak Polychrome Graphics (KPG) je firma, která vznikla před čtyřmi lety (leden 1998) spojením určitých divizí firem Sun Chemical's Polychrome Corporation, Eastman Kodak a Horsell Anitec. Pokud potřebujete tiskové desky, filmy, papíry nebo digitální nátiskový stroj, tak jste na správné adrese.

Po spojení obou firem se předpokládá synergický efekt, protože jejich produkty se vzájemně doplňují. Imation s sebou přinese klasický analogový nátisk (Matchprint), ripy pro digitální nátisk, samotná digitální nátisková zařízení a v neposlední řadě také technologie správy barev (Verifi a Color Fidelity Module).

Zbytek firmy Imation se bude podle dalších tiskových zpráv orientovat na spolupráci s velkými zákaníky, jako například s firmou IBM. Dle našeho názoru není vyloučené ani budoucí zakoupení zbytku Imation další firmou, která se specializuje na zálohování. V takto specializovaném segmentu je velice těžké samostatně přežít.

Teprve budoucnost ukáže, co se bude s "barevnou divizí" Imation dít. Doufejme, že nový vlastník přestane rozpačitě přešlapovat kolem svých produktů a zkusí je vyprofilovat do ucelené řady. "Zvyk" ve firmě Imation velí otestovat produkt na trhu, a potom ho v tichosti uklidit do šuplíku. Takto dopadla první verze Imation RIPu, která používala ICC-profily typu device link nebo i další produkty.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: