HP představuje tiskárny s nejlepším zabezpečením na světě - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

HP představuje tiskárny s nejlepším zabezpečením na světě

HP LaserJet Enterprise M506

1. října 2015, 17.00 | Nové tiskárny HP LaserJet přicházejí se zabudovanými samoobnovujícími bezpečnostními prvky s ochranou směřující až na úroveň BIOSu.

 

Společnost HP  představila tři nové tiskárny HP LaserJet v podnikovém segmentu, které přinášejí lepší ochranu před nebezpečnými útoky. Zvýšení bezpečnosti je součástí širší strategie HP, jak poskytovat nejlepší zabezpečení v oblasti PC a tiskáren.


Nejlepší ochrana v segmentu tiskáren

Otázka zabezpečení tiskáren získává na stále větší důležitosti. Podle výzkumu Institutu Ponemon si 64 procent IT manažerů myslí, že jejich tiskárny mohou být napadeny nebezpečným malwarem. Přitom 56 procent společností ignoruje tiskárny ve strategii zabezpečení koncových stanic. Pro vyplnění této mezery nabízí HP nové tiskárny HP LaserJet Enterprise a multifunkční tiskárny (MFP) s nejlepšími dostupnými bezpečnostními funkcemi včetně:

 

  • HP Sure Start umožňuje detekci útoků na BIOS a následnou automatickou obnovu po útoku malwaru implementací stejného zabezpečení BIOSu, které chrání řadu počítačů HP Elite již od roku 2013, i do nových Enterprise tiskáren.
  • Funkce Whitelisting povolí na tiskárně nahrání a spuštění pouze známého a prověřeného firmwaru.
  • Run-time Intrusion Detection je nová funkce umožňující monitoring útoků vpaměti přístroje. Byla navržena ve spolupráci se společnostíRed Balloon Security, založenou výzkumníky zColumbia University, která se zaměřuje na bezpečnost embedded zařízení. Tato společnost má za sebou výzkum pro státní i soukromý sektor, například v oblasti telekomunikačních nebo kontrolních systémů.

Tyto nové vlastnosti se stávají standardem nových tiskáren HP LaserJet Enterprise a tiskáren HP OfficeJet Enterprise X s technologií PageWide. Aktualizací firmwaru mohou být tyto nové funkce instalovány i na některé tiskárny HP Laser Jet Enterprise, které jsou dostupné už od dubna. Navíc dvě z těchto funkcí, Whitelisting a Run-time Intrusion Detection, mohou být aktualizací service pack HP FutureSmart přidány do mnoha již existujících tiskáren HP LaserJet Enterprise a HP OfficeJet Enterprise X představených v době od roku 2013. FutureSmart je firmware společnosti HP, který pomáhá chránit investice svých zákazníků díky možnosti rozšiřování funkcionality pomocí aktualizací.

 

Více než jen tiskárna

HP pomáhá svým zákazníkům vylepšovat jejich tiskové prostředí nabídkou řešení správy zabezpečení. HP JetAdvantage Security Manager, jediné tiskové řešení v odvětví založené na dodržování bezpečnostních pravidel firmy, umožňuje nastavit a udržovat zabezpečení, například zavíráním portů, zákazem přístupových protokolů, automatickým mazání dokumentů apod.. V případě restartu systému funkce HP Instant-On Security zkontroluje a resetuje změněné nastavení automaticky tak, aby zařízení bylo opět v souladu s pravidly organizace. Nedávno bylo aktualizováno řešení HP JetAdvantage Security Manager s cílem dosáhnout větší automatizace, například automatickým vyhledáváním zařízení pro jednodušší přidávání dalších tiskáren do systému.

 

HP se i nadále bude zaměřovat na bezpečnost svého portfolia tiskáren dodáváním předních technologií pro zabezpečení jak do nových, tak i stávajících tiskáren a pomáhat svým zákazníkům v lepší ochraně jejich zařízení, dat a dokumentů.

 

Nové tiskárny přinášejí rychlejší a úspornější tisk

Nové tiskárny HP LaserJet Enterprise a nové multifunkční tiskárny přinášejí nejrychlejší tisk první strany, nejrychlejší oboustranný tisk a  nejnižší spotřebu energie na stránku ,. Tyto tiskárny byly navrženy pro jednoduché použití a umožňují i tisk z mobilních zařízení, , . Tiskárny jsou zaměřené na pracovní skupiny o 5 - 15 uživatelích, které tisknou až 7 500 stran měsíčně. Využívají větší výkon, ochranu a kapacitu nových kazet HP Original Toner s technologií JetIntelligence. Mezi nové modely patří:

 

  • řada HP LaserJet Enterprise M506 pro černobílý tisk s až o 25 procent menší spotřebou než její přímý předchůdce a s oboustranným tiskem rychlejším až o 71 procent, .
  • řada HP LaserJet Enterprise MFP M527 nabízí černobílý tisk vmultifunkční tiskárně smožností skenování obou stran najednou, s dotykovým kontrolním panelem o úhlopříčce 20,3 cm pro zjednodušení práce a so 33 procent rychlejším tiskem první strany než její předchůdci.
  • řada HP LaserJet Enterprise MFP M577 přináší vynikající barevný tisk v multifunkční tiskárně, smožností skenování obou stran najednou, barevným dotykovým kontrolním panelem o úhlopříčce 20,3 cm amožností dokoupení klávesnice pro usnadnění práce, soboustranným tiskem až o 43 procent rychlejším než jej předchůdci.

Řada HP LaserJet Enterprise M506 bude dostupná od 1. října, její cena začíná od 13970 Kč bez DPH a poplatků. Řady HP LaserJet Enterprise MFP M527 (od 36370 Kč bez DPH a poplatků) a HP Color LaserJet Enterprise MFP M577 (od 48970 Kč bez DPH a poplatků) budou dostupné od          2. listopadu.

 


Zdroj: Annual GLobal IT Security Benchmark Tracking Study, Ponemon Institute, březen 2015

 

[ii] Nejbezpečnější tiskárny na světě s nejlepší ochranou v oboru.

 

[iii] Seznam zařízení podporujících Future Smart naleznete zde: http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c03933242

 

[iv] Některé prvky vyžadují dodatečný download nebo zakoupení. Více zjistíte na: hp.com/go/printingsolutions.

 

[v] Dle HP  Internal Data (Device Security Comparison, leden 2015), and Solutions Report pro HP JetAdvantage Security Manager 2.1, Buyers Laboratory LLC, únor 2015

 

[vi] Založeno na interním testování HP nejlepších tří časů vytištění první strany z režimu spánku u konkurence a rychlosti duplexního tisku provedeném v srpnu 2015. Odvíjí se od nastavení zařízení. Skutečné výsledky se mohou lišit. Podrobnosti naleznete na hp.com/go/ljclaims.

 

[vii] Založeno na interním testování HP metodou typické spotřeby elektřiny (TEC) programu ENERGY STAR®, jak bylo popsáno na energystar.gov tří předních konkurentů k srpnu 2015. Skutečné výsledky se mohou lišit. Podrobnosti naleznete na hp.com/go/ljclaims

 

[viii] Bezdrátový přímý tisk je standardem pouze pro HP LaserJet Enterprise M506x. Pro HP LaserJet Enterprise M506n/dn je potřeba dokoupit příslušenství HP Jetdirect 3000w NFC/Wireless Direct Acccessory. Mobilní zařízení musí být zapojeno ve stejné WiFi síti spolu s určenou tiskárnou, která podporuje bezdrátový tisk. V závislosti na mobilním zapotřebí může být potřeba instalace ovladače nebo aplikace. Více detailů na hp.com/go/businessmobileprinting

 

[ix] Bezdrátový přímý tisk je standardem pouze pro HP LaserJet Enterprise M527z. Pro HP LaserJet Enterprise M527dn/fc je potřeba dokoupit příslušenství HP Jetdirect 3000w NFC/Wireless Direct Acccessory. Mobilní zařízení musí být zapojeno ve stejné WiFi síti spolu s určenou tiskárnou, která podporuje bezdrátový tisk. V závislosti na mobilním zapotřebí může být potřeba instalace ovladače nebo aplikace. Výkon bezdrátového tisku ovlivňuje prostředí a vzdálenost mezi přístupovými body k tiskárně. Více detailů na hp.com/go/businessmobileprinting

 

[x] Bezdrátový přímý tisk je standardem pouze pro HP LaserJet Enterprise M577z. Pro HP LaserJet Enterprise M577dn/fc je potřeba dokoupit příslušenství HP Jetdirect 3000w NFC/Wireless Direct Acccessory. Mobilní zařízení musí být zapojeno ve stejné WiFi síti spolu s určenou tiskárnou, která podporuje bezdrátový tisk. V závislosti na mobilním zapotřebí může být potřeba instalace ovladače nebo aplikace. Výkon bezdrátového tisku ovlivňuje prostředí a vzdálenost mezi přístupovými body k tiskárně. Více detailů na hp.com/go/businessmobileprinting

 

[xi] Ve srovnání s HP LaserJet Enterprise P3015

 

[xii] Založeno na interním testování HP dokončeným v červenci 2015 nebo dostupných informací a odvíjí se od nastavení zařízení. Skutečné výsledky se mohou lišit. Detaily na hp.com/go/Ljclaims

 

[xiii] Založeno na interním testování HP dokončeným v červenci 2015 nebo dostupných informací a odvíjí se od nastavení zařízení. Skutečné výsledky se mohou lišit. Detaily na hp.com/go/Ljclaims

 

[xiv] Založeno na interním testování HP dokončeným v červenci 2015 nebo dostupných informací a odvíjí se od nastavení zařízení. Skutečné výsledky se mohou lišit. Detaily na hp.com/go/Ljclaims

 

 

HP LaserJet Enterprise M506

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: