Heidelberg Quickmaster 46-4 DI - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Heidelberg Quickmaster 46-4 DI

1. ledna 1999, 00.00 | Technický popis zdigitalizovaného tiskového stroje Heidelberg Quickmaster 46-4 DI

Quickmaster 46-4 DI je ofsetový tiskový stroj vytvořený speciálně pro digitální plnobarevný tisk. Každého, kdo stroj uvidí poprvé asi zarazí jeho kompaktní design. Quickmaster 46-4 DI je čtyřbarvový ofsetový stroj se vším všudy, celý je však vtěsnán do čtvercového prostoru o rozměru přibližně 2,5 x 2,5 m.

Srdce stroje představuje jeden veliký centrální tlakový válec (průměr 720 mm), okolo kterého jsou satelitně umístěny čtyři barevné agregáty s tiskovými deskami. Jednotlivé čtyři barvy jsou postupně tištěny jedna za druhou a poté je papír vyveden ze stroje. Maximální velikost potištěné plochy je 330 x 450mm.

Quickmaster DI představuje klasický ofsetový stroj tisknoucí technologií suchého ofsetu. Polyesterové tiskové desky jsou automaticky zakládány ze zásobníku a poté exponovány systémem laserových diod dodávaných firmou Presstek. Při rozlišení 1.270 dpi trvá expozice jedné zakázky cca 15 minut, při rozlišení 2.540 dpi cca 30 minut. Quickmaster DI umí pracovat s rozlišením od 1.270 do 2.540 dpi. Na 90% zakázek je dostačující rozlišení 1.270 dpi. Po expozici jsou desky automaticky vyčištěny. Následuje nastavení barevníku, při kterém jsou použity informace z RIPu. Donastavení barevníků je však možné také z kontrolního panelu tiskaře. Celková doba od expozice tiskové desky do plného rozběhnutí stroje je přibližně 15 minut. Oproti digitálním tiskovým strojům je Quickmaster vhodný při tisku časově náročných plnobarevných zakázek v nákladů od 200 - 300 ks (kdy se cena za 200 - 300 ks, A3, 4/0 pohybuje okolo 6.000 Kč). Veškeré zakázky nad 1.000 ks jsou cenově srovnatelné s klasickým ofsetem. Zákazník však ušetří peníze za filmy a čas s přípravou, který bývá často velmi cenný.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: