Heidelberg instaloval v ČR dvě nová CtP - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Polygrafie

Heidelberg instaloval v ČR dvě nová CtP

1. března 2001, 00.00 | Zařízením Topsetter 74 se vybavily hned dvě tiskárny - tiskárna Horák z Ústí nad Labem a tiskárna Macík v Sedlčanech.

CtP je v dnešní době stále diskutovanější technologií přípravy tiskových forem. Ještě donedávna byla tato technologie naprostou novinkou a čeští polygrafové si o ní mohli nechat jenom zdát. Časy se však mění a tak se i u nás můžeme s touto technologií setkat. Největší boom zaznamenalo CtP v České republice v průběhu minulého roku, kdy zde byla nainstalována většina těchto zařízení.

Také na začátku tohoto roku se však předpokládá neustupující zájem o tuto výrobní technologii, a tak jsme mohli i letos zaznamenat přírůstek v řadách tiskáren vybavených CtP. Novým členem této zatím poněkud malé skupiny tiskáren je i Tiskárna Horák z Ústí nad Labem. Ta totiž po lednové instalaci osmibarvového tiskového stroje Heidelberg Speedmaster 74, o které jsme čtenáře informovali v lednovém čísle Světa tisku, zaznamenala další velkou změnu ve výrobním procesu.


CtP v tiskárně Horák

V Tiskárně Horák byl na přelomu ledna a února nainstalován nový systém dodaný společností Heidelberger Druckmaschinen AG Topsetter 74. Jde již o druhé zařízení svého druhu v České republice. Jenom pro úplnost doplňme, že první CtP zařízení od firmy Heidelberg bylo nainstalováno v tiskárně Macík v Sedlčanech.

Podrobný rozhovor s Milanem Horákem o všem co se týká instalace CtP v jeho tiskárně přinese březnové číslo Světa tisku.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » CTP - instalace  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: