Fúze v holografii vytváří v oboru nového giganta - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Fúze v holografii vytváří v oboru nového giganta

4. dubna 2000, 00.00 | V posledních měsících plní fúze stránky ekonomického zpravodajství. Tento trend se nevyhnul ani tak relativně mladému oboru, jakým je výroba ražených hologramů a difrakčních folií.

V posledních měsících fúze a převzetí firem jejich konkurentem pravidelně plní stránky ekonomického zpravodajství. Tento trend se nevyhnul ani tak relativně mladému oboru, jakým je výroba ražených hologramů a difrakčních folií.

V polovině ledna oznámil největší britský výrobce v oboru, firma APPLIED HOLOGRAPHICS PLC (založená 1983) se sídlem ve Washingtonu nedaleko severoanglického Newcastlu, nákup téměř 95% akcií amerického výrobce bezpečnostních hologramů OPTICAL SECURITY GROUP Inc (OpSec, založeného 1995), a to za částku 50 milionů liber.

Sloučená firma ponese název APPLIED OPTICAL TECHNOLOGIES PLC a bude mít od začátku dubna dvě provozní divize, a sice OpSec Security Technologies pro trh bezpečnostních hologramů a Applied Films and Foils pro difrakční folie používané v obalové technice. Sídlo centrály zůstane ve Washingtonu na severovýchodě Anglie.

Jedním z nejprestižnějších úspěchů APPLIED HOLOGRAPHICS PLC v loňském roce bylo získání akreditace dodavatele pro Evropskou centrální banku pro ražbu hologramů na eurobankovky. Společnost realizuje celou řadu kontraktů při tisku bankovek, pasů a lístků na dopravní prostředky a při ochraně obchodních známek. Jejím hologramem jsou chráněny například české občanské průkazy, české dálniční známky 1999 a slovenské dálniční známky 1999 a 2000. Od jara 2000 budou její hologramy chránit zelené a červené kontrolní nálepky na české SPZ.

Dosavadní OpSec má významné zákazníky ve strojírenském a farmaceutickém průmyslu při ochraně obchodních známek, a dále při zabezpečení dokladů a dokumentů, kde jsou jeho produkty použity na 12 národních cestovních pasech, na řidičských průkazech v USA, na cestovních šecích a jiných položkách.

Sloučenou firmu bude nadále exklusivně pro Českou republiku a Slovensko zastupovat dosavadní zástupce APPLIED HOLOGRAPHICS, a sice pražská firma HS TRADE.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: