Fúze Creo - Scitex dokončena - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Fúze Creo - Scitex dokončena

6. dubna 2000, 00.00 | Oficiálně vznikla společnost CreoScitex, Creo mění své obchodní vztahy s Heidelberger Druckmaschinen AG

Oficiálně vznikla společnost CreoScitex, Creo mění své obchodní vztahy s Heidelberger Druckmaschinen AG

Fúze dvou velkých hráčů na poli pre-pressu - firem Creo a Scitex (blíže viz ZDE) byla oficiálně dokončena po schválení antimonopolním úřadem - nově vzniklý subjekt se nyní prezentuje pod jménem CreoScitex. Záběr firmy CreoScitex je velmi úctyhodný - produktová řada obsahuje kompletní nabídku zařízení potřebných především v oblasti předtiskové přípravy. Produkty firmy CreoScitex jsou děleny do šesti základních skupin - vstup, workflow, nátisk, výstup, osvit, média a podpora. Společnost nabízí vše od skeneru, přes workflow, nátisková zařízení, CtP, osvitové jednotky, po laserové osvitové hlavy pro DI tiskové stroje. Otázkou stále zůstává, které konkrétní zařízení budou po fúzi dále rozvíjeny a které ne - přeci jen je v současné nabídce CreoScitex několik klíčových původně konkurenčních produktů, jejichž paralelní vývoj by nedával smysl. CreoScitex nicméně ve své tiskové zprávě ujišťuje, že podpora všech existujících produktů bude v budoucnosti zachována.

CreoScitex

Spolu s představením CreoScitex byla odhalena i nová firemní identita - na obrázku můžete vidět nové logo spolu s Davidem Ofekem, dosavadním ředitelem Scitex Europe. Nové logo má vyjadřovat kreativitu a sílu.

Spuštěn byl také nový web, který naleznete na www.creoscitex.com

Společně s oficiálním ohlášením vzniku CreoScitex ohlásila firma Creo změnu svého obchodního vztahu k firmě Heidelberg - konkrétně ukončila joint venture Heidelberg/Creo. Oficiálním důvodem bylo nedosažení dohody ve změně partnerské smlouvy, která by nově musela respektovat fúzi Crea a Scitexu. Podle smlouvy budou nyní probíhat mezi firmami Creo a Heidelberg jednání ohledně OEM spolupráce. Připomeňme, že výsledkem joint-venture spolupráce firem Heidelberg a Creo jsou například CtP jednotky Trendsetter a workflow systém Prinergy. Podle oficiální tiskové zprávy Creo předpokládá, že zmíněné produkty se budou prodávat na bázi OEM spolupráce prostřednictvím obou hlavních distribučních kanálů - CreoScitex a Heidelberg. Na bázi OEM spolupráci funguje mezi firmami Creo a Heidelberg již delší dobu např. dodávka osvitových jednotek Creo do DI tiskových strojů Speedmaster 74 DI. Heidelberg již každopádně na své tiskové konferenci pořádané v Hamburgu představil svou vlastní novou řadu CtP zařízení a osvitových jednotek, o kterých přineseme bližší informace v nejbližších dnech.

Další relevantní články:

Scitex EverSmart Jazz
Creo a Heidelberg nabizi novy workflow system
Nové technologie Scitex
Scitex Lotem v poušti
Kam míří Scitex?
Pre-press divize Scitex fúzuje s Creo
Scitex ohlásil revoluční C-MOST snímač.
The Scitex Print Factory
Scitex rozšířil nabídku pro CtP
Scitex uvedl novou řadu profesionálních skenerů
Scitex nabízí skenery za zvýhodněnou cenu
Scitex představil levnější variantu nátisku
Nová velkoplošná tiskárna Scitex Grandjet V2
Enfocus dodá podporu PDF pro Scitex Brisque
Scitex vytvoří novou samostatnou společnost
Scitex Pressjet útočí na sítotisk
Nový digitální stroj od Scitexu

Vyhledat všechny články s tématikou "Scitex"
Vyhledat všechny články s tématikou "Creo"

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: