FUJI zakoupilo DS Group - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Polygrafie

FUJI zakoupilo DS Group

Fuji

3. dubna 2002, 00.00 | Společnost FujiFilm, zakupila přes svoji holandskou dceřinou společnost významného výrobce a distributora chemických přípravků pro tiskový průmysl.

Přestože společnost FujiFilm nemá na českém polygrafickém trhu nálepku nijak dravé společnosti, ale spíše tiché masy, její celosvětové akvizice dávají tušit, že o tomto japonském výrobci uslyšíme ve spojení s polygrafií stále více také u nás.

O Fuji se naposledy v souvislosti s pre-pressem a tiskem hodně hovořilo koncem loňského roku, kdy FujiFilm oznámila na veletrhu Print 01 velmi netradiční krok - zakoupení tří nejúspěšnějších nezávislých distribučních polygrafických společností v USA - PrimeSource Corporation, Heartland Imaging a Graphic Systems Inc. Fujifilm společnosti převedla pod svoji novou, 100% vlastněnou, dceřinou společnost Enovation Graphic Systems a velmi důrazně tak začala přecházet na model přímého prodeje bez prostředníků. Vzhledem k tomu, že původně nezávislé distributorské společnosti prodávaly nejen výrobky Fuji, ale také konkurenční produkty, především Kodak a Agfa, je nyní zajímavé sledovat co má v oboru vyšší váhu - zda-li prodejci se svými osobními kontakty nebo obchodní značka. Velcí výrobci, konkrétně např. Agfa, již totiž svým zákazníkům oznámily, že výše jmenované distribuční společnosti odkoupené Fuji nejsou jejími autorizovanými distributory. Jakékoliv zprávy týkající se Enovation samozřejmě sledujeme, nicméně na hlubší závěry si budeme muset ještě nejméně několik měsíců počkat.

Od akvizice distribučních společností v USA neuplynula příliš dlouhá doba a společnost FujiFilm dává o svém apetitu vědět opět poměrně důležitou akvizicí, která se tentokrát bude výrazně týkat také českého trhu. Pohlcenou společností je DS Group, známý výrobce tiskových přípravků (především přísady do vlhčicí vody, mycí prostředky, laky atd). Německé i mezinárodní aktivity DS Group tak přejdou konkrétně pod belgickou společnost Fuji Hunt Photographic Chemicals, což je 100% vlastněná divize japonské Fuji Photo Film Company Ltd. Fuji Hunt se zabývá výrobou chemických přípravků pro fotografický trh a příbuzné obory (např. pre-press a polygrafii). A právě chemické prostředky pro tisk je oblast, ve které nyní Fuji prostřednictvím akvizice DS Group výrazně posílí. Fuji v této oblasti mělo sice i před akvizicí co nabídnout (v roce 1997 Fuji Hunt (USA) odkoupilo amerického výrobce tiskových chemických přípravků ANCHOR Inc, v roce 1998 pak Fuji Hunt (Belgie) evropského výrobce ve stejné oblasti SOLCO N.V), nicméně produkty, a především přímé distribučními kanály DS Group (distributoři této společnosti působí nejen v Evropě, ale také v Asii, Austriálii, Jižní Americké a Blízkém Východě) představují pro Fuji výraznou posilu a přímý útok na obchodní podíly konkurence.

Jakým způsobem se akvizice projeví u nás uvidíme až za čas (v ČR zastupuje DS Group společnost DS ID, s.r.o., kde má mateřský, podnik společnost DS Druckerei - Service GmbH, většinu). Je však více než pravděpodobné, že se postupně s logem Fuji Hunt bude setkávat na tiskové chemii stále častěji.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: