EMBAX-PRINT '99 - novinky a zajímavosti (3) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

EMBAX-PRINT '99 - novinky a zajímavosti (3)

17. května 1999, 00.00 | Embax začíná zítra, a proto vás dnes naposledy seznámíme s hlavními novinkami, které budou na veletrhu k vidění.

Embax začíná zítra, a proto vás dnes naposledy seznámíme s hlavními novinkami, které budou na veletrhu k vidění.

PosAm Praha, s.r.o. Pavilon D, stánek 014
U společnosti PosAm bude mj. k vidění digitální zadní stěna Cornival 2020 k profesionálním fotoaparátům, jejímž výrobcem je ColorCrisp. Jedná se o digitální CCD back, one/multi shot kameru (statické i pohyblivé obrázky), CCD 3 x 3 cm, 2 048 x 2 048 pixelů, s dynamickým rozsahem 11 clon a expozičním časem 8 sekund. Na Embaxu bude možno shlédnout ukázkové propojení mezi MAC G3 a barevnou tiskárnou. Dále budou v expozici předváděny osvitky DotMate formátu B3 až B2++, bubnové skenery s válcem do A4+, ploché skenery do formátu A3+ a technologie XYZ skenování na plochém skeneru Scan Mate F10.

Print Consulting, s.r.o. Pavilon D, stánek 035
Společnost představí kombinovaný kopírovací rám od firmy Colomag s vyvolávacím automatem na zpracování tiskových desek ve formátu 65 x 53 cm. Stroj bude vybaven 1 000 W lampou.

Prosystem Richter, s.r.o. Pavilon B, stánek 041
Společnost bude vystavovat počítačem řízený kapsový skládací stroj MB Bäuerle multimaster CAS 38/4/4 se dvěmi skládacími stanicemi umožňující 8 paralelních lomů nebo 4/4 lomy do kříže. Stroj bude vybaven automatikou pro nastavování dorazů v jednotlivých kapsách a kapsových výhybek. Automat bude vybaven plochým nakladačem archů a šupinovým vykladačem. Vstupní formát max. 38 x 65 cm, min. 10 x 12 cm. Dále pak konvenční kapsový skládací stroj MB Bäuerle multipli 35/4/4 pro formáty A3, který nabízí volitelný počet kapes ve skládacích stanicích. Zařízení bude vybaveno nakladačem archů se spodním nasáváním PBA 35, vyrovnávacím stolem a šupinovým vykládáním složek. Vstupní formát je max. 35 x 45 cm, min. 8,5 x 12 cm. Na stánku bude dále k vidění zavěšovací stroj Schmedt PRÄLEG HHS 18 pro zpracování malých až středních nákladů v různých formátech. Stroj bude disponovat automatickým nanesením lepidla na předsádku a spojením s knižními deskami a je určen pro sílu bloku 2 - 80 mm a maximální formát 320 x 340 mm. Nebude zde chybět ani stroj na lisování a vypálení drážky Schmedt PRÄFORM HHS 21 k celoplošnému zalisování knihy po zavěšení bloku do desek a k současnému vypálení drážky. Stroj je určen pro sílu bloku 100 mm a maximální formát 400 x 520 mm.

Sitaservis, s.r.o. Pavilon D, stánek 050
Sitaservis bude předvádět SITALUX 3500 economy - inovovanou generaci expozičního zařízení pro exponování sítotiskových šablon tuzemské výroby s pohotovostním režimem 700 W a plným výkonem 3 500 W. Dále pak sofistikovaný systém ekologických chemikálií od firmy CPS určených k mytí sít od barev, jejich odmaštění, event. odvrstvení a následné regeneraci.

Soma, s.r.o. Pavilon B, stánek 006
Na stánku společnosti Soma bude vystavena podélná řezačka fólie Z3519 pro maximální průměr návinu 600 mm a max. šíři role 1 600 mm. Videoprojekcí pak bude předváděna flexotisková linka N3543A pro šestibarevný tisk z role se šíří tisku max. 1 200 mm.

Svět tisku Pavilon D, stánek 59
Na veletrhu samozřejmě nebudeme chybět ani měsíčník Svět tisku - mimo měsíčníku zde budeme nabízet také deník Svět tisku daily vycházející v nákladu 5 000 ks. Deník bude realizován na pre-pressovém zařízení společnosti Macron a tištěn na digitálním ofsetovém stroje ADAST DOMINANT 745C PDI.

Theimer Praha, s.r.o. Pavilon B1, stánek 111
Theimer Praha bude vystavovat kontaktní kopírovací rámy Theimer pro ofsetový nátisk a reprodukci a sedmi barevný densitometr a colormetr pro hexachromový tisk.

Unilak CZ, s.r.o. Pavilon B, stánek 051
Společnost bude předvádět výsledky kvalitního UV lakování archů do formátu 1 150 x 860 mm na nově instalované moderní lakovací lince značky STEINEMAN UVIMAT COMPACT 86.

Valido pre-press, s.r.o. Pavilon D, stánek 008
Společnost Valido bude nabízet produkty společnosti Dainipon Screen - konkrétně kapstanovou osvitovou jednotku Katana.

Uniware, s.r.o. Pavilon D, stánek 004
Uniware nabídne návštěvníkům kompletní pracoviště pro DTP s kalibrací všech zařízení - skener Heidelberg, monitor Mitsubishi 22", G3, tiskárna QMS. Bude předvádět generování ICC profilů pomocí zařízení Gretag Spectrolino, kalibraci monitorů zařízením ViptronicVipview a osvitovou jednotku ECRM Mako 4625 vybavenou RIPem Harlequin 4.5.

X-Rite Pavilon D, stánek 024
X-Rite nabídne totální barevný management od tiskové přípravy až po finální tisk. Návštěvníci budou mít možnost sledovat na čtyřech pracovištích putování barevné informace technologickým řetězem a její kontrolu pomocí následujících zařízení. Konkrétně bude předváděn automatický skenovací spektrofotometr DTP 41 pro kalibraci barevných výstupních zařízení a vytváření ICC profilů, cenově dostupný spektrofotometr Digital Swatchbook připojitelný k počítači, kolorimetr Monitor Optimizer sloužící ke kalibraci a generování profilů monitorů. Dále pak černobílé průsvitové denzitometry 341 a 361 pro sledování kvality filmových výstupů, software InkMaster pro vytváření kalibračních databází a recepturování barevných odstínů ofsetových, flexotiskových a hlubotiskových barev. Mimo to bude k vidění software QuickInk pro recepturování ofsetových a flexotiskových barev, přenosné spektrální denzitometry 504, 508, 518 pro měření a kontrolu čtyřbarvotisku, spektrální denzitometr 528 a automatické skenovací systémy pro měření a vyhodnocování kontrolních proužků na archu v průběhu tisku.

Předcházející články:
EMBAX-PRINT '99 - novinky a zajímavosti (2)
EMBAX-PRINT '99 - novinky a zajímavosti (1)

Článek byl převzat z květnového čísla polygrafického měsíčníku Svět tisku.
Svět tisku obsahuje 82 stran informací a je distribuován pouze formou přeplatného za 49,- Kč. Neváhejte proto a předplaťte si časopis tímto formulářem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: