EMBAX-PRINT '99 - novinky a zajímavosti (1) - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

EMBAX-PRINT '99 - novinky a zajímavosti (1)

13. května 1999, 00.00 | Ať se na letošní Embax chystáte či ne, neměli byste přehlédnout náš exkluzivní přehled novinek a zajímavostí, které budou jednotlivé firmy na veletrhu prezentovat.

Veletrh EMBAX-PRINT představuje hlavní polygrafickou výstavní akci v České republice. Přestože nemá takový význam jako hlavní zahraniční akce, je pro české návštěvníky velmi zajímavý, neboť jim nabízí seznámení s hlavními polygrafickými novinkami nabízenými na českém trhu. Vzhledem k tomu, že na veletrhu není často času nazbyt, připravili jsme pro vás stručný přehled nejvýznamnějších novinek a zařízení, které budou na veletrhu k dispozici. Zajímavé budou například CTP systémy, jejichž postupný nástup se očekává také v naší republice. K vidění bude samozřejmě řada novinek u klasických tiskových strojů a pochopitelně i novinky v oblasti digitálního tisku, třebaže někteří hlavní distributoři této technologie nebudou na veletrhu vůbec zastoupeni. V této oblasti stojí za zmínku jistě nový Xeikon DCP 50D, který nabízí tisk o šíři 50cm (tyto digitální stroje nejsou dosud na českém trhu instalovány). Novinek bude pochopitelně mnohem více - viz následující přehled. Výčet firem není samozřejmě konečný, zahrnuje především společnosti, které měly zájem se o své novinky předem podělit.

3M Česko, s.r.o. Pavilon D, stánek 018
Společnost představí celou škálu svých produktů - zalepovačky kartonů 3M Matic, odnosná ucha pro balení nápojů v PET láhvích, sprejová lepidla, speciální pásky pro papírenský průmysl, speciální pásky pro flexografický tisk 3M Cushion Mount Plus (typ 18 a 19) a 3M Flexo Mount (typ 1 620 a 1 640).

ADA Electronics Pavilon B, stánek 058
Na stánku českého distributora výrobků DUPO budou k vidění novinky v podobě produktu Duprinter DP-43SH a brožurovačky DBM-250. Nový typ digitálního duplikátoru Duprinter DP-43SH, s tiskovým rozlišením 400 dpi a rychlostí až 120 tisků/min., je zajímavý svým systémem zakládání až 3 000 listů papírů, které jsou po natištění ukládány do zásobníku a zarovnány do štosu. Brožurovačka DBM-250, následník modelu DBM-200, provádí ve spojení se savkovými snášečkami DUPLO vazbu V1 až do 25 listů a V2 až do 30 listů. Změna formátu zpracovávaného papíru se provádí pomocí displeje a nastavení práce lze ukládat do 8 pamětí. Přestavení stroje pro jinou práci je plně automatické a trvá necelou minutu. Stroj pracuje rychlostí až 3 600 brožur/hod.

ADAMOVSKÉ STROJÍRNY a.s. Pavilon B, stánek 032
Český výrobce tiskových strojů bude na svém stánku předvádět řadu tiskových strojů. Dvoubarevný stroj s obracecím zařízením a vysokým vykladačem ADAST DOMINANT 725C P V AUTOMATIC je určen pro potisk papíru do formátu 485 x 660 mm a bude vybaven bezpotahovým vlhčením ADAMATIC a dálkovým řízením registrů formových válců. Největší formátovou řadu výrobce bude zastupovat dvoubarevný tiskový stroj ADAST DOMINANT 826A P pro potisk papíru ve formátu B2 a s výkonem 12 000 výtisků za hodinu. Stroj bude vybaven bezpotahovým vlhčením ADAMATIC, myčkou ofsetového potahu a přídavným zařízením pro perforaci a rylování archu. Špičkou mezi exponáty bude sériově vyráběný čtyřbarvový stroj doplněný o digitální technologii - ADAST DOMINANT 745C P DI. Na veletrhu bude předváděna možnost přímé digitální přípravy podkladů a následného klasického tisku, mj. na realizaci našeho deníku Svět tisku daily, který bude každý den vycházet v nákladu 5 000 ks. Stroj určený po potisk papíru ve formátu 485 x 660 mm tiskne maximální rychlostí 10 000 výtisků za hodinu s využitím technologie bezvodého ofsetu.

ADAST Blansko Pavilon B, stánek 032
Domácí výrobce řezaček a strásaček bude ve své expozici vystavovat několik nových exponátů pro knihařské zpracování. Mimo řezačky papíru ADAST MAXIMA MS 115 DS zde bude řezačka ADAST MAXIMA MS 92 DF, která vychází z osvědčené a provozem odzkoušené konstrukce. Stroj je určen k řezání papíru, kartonu, lepenky, dýhy a dalších listových materiálů jako jsou kovové folie, korek, pryž a folie z plastických hmot. Stroj bude vybaven vzduchovým polštářem, který snižuje námahu při manipulaci s řezaným materiálem a do standardní výbavy patří broušený stůl. Typ ADAST MAXIMA MS 92 DF má 999 programů s 50 000 řezových kroků, navíc je vybaven 11" displejem LCD a možností automatické tvorby řezových programů pro řezání standardních formátů. Dalším exponátem bude řezačka papíru ADAST MAXIMA MS 80 PSE, která je určena k řezání papíru, kartonu, lepenky, dýhy a dalších listových materiálů jako jsou kovové folie, korek, pryž a folie z plastických hmot. Řezačka bude vybavena řídícím systémem s volně programovatelným automatem s monochromatickým displejem 8 x 40 znaků a s možností vytvoření 999 řezových programů s 10 000 řezovými kroky. Stroj umožňuje pracovat v poloautomatickém režimu s možností tvorby a ukládání řezových programů pro opakované práce. Mimo řezaček bude na stánku předváděn zvedací stolek KNORR L-600-G-3, zvedací stolek KNORR L-600-G-3 (stohovač) a střásačka KNORR RLE-3K.

Aeroterm, s.r.o. Pavilon B, stánek 055
Společnost představí novinku v podobě kombinovaného IR-horkovzdušného-UV sušicí tunelu UVITERM OL-770 pro ofsetové tiskové stroje, který umožní celoplošné i parciální lakování jak UV laky, tak i disperzními laky a dovolí dosáhnout s rychlostmi obvyklými v ofsetovém tisku nanesení UV laku v kvalitě srovnatelné se sítotiskem a s lakovacími linkami. Dalšími představovanými exponáty bude Aeroterm COMBIDRY - zařízení pro účinné kombinované sušení tisků v nízkých i vysokých vykladačích ofsetových strojů. Zařízení využívá účinků IR záření a proudění horkého a studeného vzduchu, sušení je řízeno automaticky podle opticky snímané teploty stohu. Dále bude k vidění stolní UV vytvrzovací tunel VARIO "3" 420 Table formátu B3 pro vytvrzování UV barev a UV laků a UV osvitová lampa s okamžitým startem QuickStar.

Agfa, s.r.o. Pavilon D, stánek 025
Agfa bude ve své expozici předvádět tiskárnu AgfaJet Sherpa pro digitální nátisk a náhled do šíře 90 cm, jejíž prezentace bude doplněna sortimentem tiskových podložek pro inkjet tiskárny a plotry pod názvem AgfaJet Sherpa. Z nových profesionálních skenerů formátu A3 bude zastoupen AgfaScan T5000 s rozlišením 5 000 dpi a pochopitelně zde bude prezentován systém Agfa Apogee Workflow. Zajímavý bude také systém pro správu barev - Colortune 3.0. Informativně budou k dispozici materiály o CTP systému Agfa Galileo a digitálním tiskovém stroji Agfa Chromapress.

Arets Graphics, s.r.o. Pavilon B1, stánek 113
Na stánku společnosti bude k vidění škálová tisková barva IMPERÁTOR a sortiment tiskových barev na matové papíry. Pro naše čtenáře budou zajímavé válce pro redukci IPA v archovém i rotačním tisku a nové typy vlhčicích roztoků zvláště vhodných pro redukci IPA, o kterých jsme podrobně psali v ST 2/99. Dalším sortimentem budou disperzní laky s vysokým leskem, disperzní laky s vysokým matovým efektem a tiskové laky matové i lesklé na suchý i mokrý tisk

Armako Opava, s.r.o. Pavilon A1, stánek 010
Společnost představí nožová šoupátka vládána ručně, pneumaticky, příp. elektropohonem utěsněná novými oděruvzdornými těsnícími elementy a kompaktní řešení ovládacích prvků pro pneumatický pohon.

Basf, s.r.o. Pavilon D, stánek 003
Na stánku společnosti budou k vidění barvy série Novavit F 908, druhá generace barev na bázi rostlinných olejů s úplným vyloučením minerálních olejů. Dále zde budou k vidění fotopolymerové tiskové desky NYLOPRINT pro potisk vlnité lepenky .

Böttcher ČR, s.r.o. Pavilon B, stánek 015
U společnosti Böttcher budou k dispozici informace týkající se pogumování válců, mycích a čisticích prostředků na válce, ofsetové gumy a ofsetových potahů. Dále zde budou vystaveny kartonové obaly pro výměnné válce, čisticí válce a válce pro úsporu IPA a ofsetové potahy ContiTech.

Bratři Hennové Pavilon B, stánek 072
Společnost bude předvádět plošný scanner Cezane. Dále pak dvoubarvový ofsetový tiskových stroj Roland 202 TOB s pětiválcovým systémem, kde jsou na jedno uchycení chytačů, umístěných na protitlakovém válci dvounásobného průměru, vytištěny dvě barvy za sebou. Dále zde bude k vidění EDALE - flexotiskový stroj věžové konstrukce s šesti tiskovými jednotkami a integrovanou vysekávací jednotkou. Z oblasti knihařského zpracování zde bude jednosvěrkový lepicí stroj CITY 500 firmy WOHLENBERG - vhodný model pro knihárny a malé tiskárny začínající s lepenou vazbou s výkonem až 500 vazeb/hod. Stroj disponuje automatickým nakladačem obálek s integrovanou rilovací stanicí. Další zvláštností je dvouválcové lepicí zařízení, které umožňuje definovat délku nánosu lepidla na hřbet i boky bloku (boční nanášení lepidla je řešeno otočnými kotouči). Výpary vznikající použitím tavného lepidla jsou odsávány z prostoru lepení přes uhlíkový filtr. Dále bude stroj vybaven frézovací stanicí s možností odstavit frézu.

Britrade, s.r.o. Pavilon D, stánek 044
Společnost zabývající se především sítotiskem bude představovat ředidlové barvy VYNAGLAZE určené pro potisk plastů, UV barvy VIOFLEX pro potisk plastů, ředidlové barvy EUROGLAZE na papír, karton, dřevo, plastisolové barvy PLASTEX na textil a vodou ředitelné barvy TEXFAST určené pro potisk textilu.

Bronco, s.r.o. Pavilon G2, stánek 146
Výrobce obalů bude předvádět transparentní obaly z PET a PVC folií, blistry - transparentní okrouhlé dózy, obaly ze skládačkových a vlnitých lepenek a potahovou kartonáž.

C + C Líně, s.r.o. Pavilon G2, stánek 160
Na stánku společnosti budou k vidění čisté polypropylenové fólie v šířkách 21, 25, 30, 37, 40, 45, 50 a 60 cm

Civest Praha, s.r.o. Pavilon D, stánek 027
Výrobce a distributor barev bude předvádět lihem ředitelnou barvu série Nitrobest, která se používá pro flexotiskovou i hlubotiskovou techniku tisku na různé druhy potiskovaného materiálu (papír, PE, PPL, polyester, nylon, polyamid, celofán). Dále je tato barva vhodná pro kašírování, tisk materiálů procházejících pasterizačním procesem.

Coates Lorilleux, s.r.o. TOTAL CHEMICALS Pavilon D, stánek 002
Na stánku společnosti bude k dispozici kompletní sortiment tiskových barev pro všechny technologie, tiskové barvy ARIZONA pro aplikaci suchým ofsetem, přípravek VARN pro čištění tiskových forem pro suchý ofset PEARL DRY PLATE CLEANER a pro technologii UV nová řada UV flexotiskové barvy ARENA, která je určena pro potisk flexibilních materiálů.

Conquest, a.s. Pavilon D, stánek 001
U společnosti Conquset budou k vidění nové tiskárny QMS - barevná laserová tiskárna ve formátu A3+ s rozlišení 1 200 x 1 200 dpi, podporou ICC profilů a možností komerční simulace tisku. Dále pak grafické tablety Wacom Intuos, u jejichž per je možné definovat různá nastavení pro každý nástroj v závislosti na právě používané aplikaci.

CTA Sweden CZ, s.r.o. Pavilon B, stánek 062
Společnost bude předvádět lepičku vazby V2 od firmy Rosback, strojní perforovačku a drátošičku od firmy Rosback, stolní jednohlavou drátošičku a šicí hlavy k drátošičkám od firmy De Luxe/Bostitch Stitcher, dvouhlavou stojanovou vrtačku papíru IRAM, stolní jednovřetenovou vrtačka papíru s vrtáky všech typů firmy Broderne Andersen a knihařské a kartonážní dráty Grytgöls Bruks.

DataLine Technology Pavilon D, stánek 028
Na stánku společnosti bude předváděna bubnová osvitová jednotka formátu A2+ pod názvem Monotype ExpressMaster 25 SE, vyvolávací automat na tiskové desky InterPlater 62 dánské firmy Glunz & Jensen a Xitron Navigator RIP 5.1 NT, nejnovější verze softwarového RIPu založeného na ScriptWorks 5.1. Plně kompatibilní RIP s s PostScript 3 podporuje PDF, Color Management a ICC profily. Pracuje na platformě Microsoft Windows/NT a spolupracuje s většinou osvitových jednotek předních výrobců. Skenery zde budou zastoupeny zařízením ICG Scanner 360, což je profesionální bubnový skener formátu A3+ s rozlišením až 12 000 dpi a řadou rozšiřujících funkcí jako např. EasyMount a SlickMount pro rychlou montáž originálů na válec a Dot4Dot pro skenování rastrovaných filmů (výtažků). Dále zde bude profesionální plochý skener ve formátu A3+ ScanView F8 Plus s rozlišením 4 000/11 000 dpi. Z oblasti správy barev bude zajímavý systém ColorBlind od společnosti Color Solutions pro kalibraci celého předtiskového řetězce, densitometry, spektrální fotometry a colorimetry X-Rite. Společnost bude dále předvádět barevné velkoformátové inkoustové tiskárny HP DesignJet 2500, 3500, 1055 se softwarovými RIPy Xiron a ColorManagementem pro účely digitálních nátisků a náhledů elektonických archových montáží.

Pokračování zítraČlánek byl převzat z květnového čísla polygrafického měsíčníku Svět tisku.
Svět tisku obsahuje 82 stran informací a je distribuován pouze formou přeplatného za 49,- Kč. Neváhejte proto a předplaťte si časopis tímto formulářem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: