DuPont Digital Cromalin - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Polygrafie

DuPont Digital Cromalin

23. května 2001, 00.00 | Zařízení navazující na řadu analogových nátisků DuPont Cromalin, které zachovává jejich "vlastnosti".

Jedná se o odpověď na postupný konec analogových nátisků, které postupně mizí z výrobních programů. Jako jakýsi mezistupeň mezi plně digitálním nátiskem s podporou profilů a možností měnit simulované zařízení a klasickým analogovým nátiskem je zařízení DuPont Cromalin Digital v několika modelových řadách.

Zařízení je určené k simulaci ofsetového tisku podle standardu Euroscale, tedy systém, který by měl poskytovat klasický analogový nátisk. Analogová zařízení ovšem nejsou úplně ideální z hlediska obsluhy, protože mají příliš mnoho stupňů volnosti a jenom obtížně simulují jiné tiskové techniky. Digitální zařízení jsou výrobně a hlavně produkčně jednodušší, takže je začínají preferovat i zákazníci. Na druhou stranu, zákazníci nechtějí přijít o "kvalitu" nebo spíše určitou tradici nátisku analogového.

Zařízení firmy DuPont pracují na piezoelektrickém principu, podobně jako například Epson, ovšem používají kontinuální tok inkoustu, který je znám i u jiných profesionálních zařízení.

Od běžných inkoustových tiskáren se DuPont liší také volbou inkoustů, které se maximálně snaží přiblížit ofsetovým barvám standardu Euroscale, což je určitě nejlepší řešení. Kromě čtyřbarevné varianty je k dispozici také osmibarevná, která má lepší pokrytí spektra přímých barev Pantone. Zatímco čtyřbarevná varianta zvládne přibližně 35 % barev přesně, osmibarevná varianta už dokáže pokrýt dokonce 95 % spektra Pantone. Pro tisk se používají dva druhy certifikovaných nátiskových papírů DuPont, které splňují většinu požadavků trhu.

Přestože systém interně nepracuje pomocí ICC profilů, jejich použití není vyloučeno. Profily ICC je možné převést do interního formátu a dále je systémově používat. Tím je vytvořena určitá návaznost, která snad bude časem více využívána.

Zařízení můžete vidět na stánku firmy Elektronika Navrátil na veletrhu Embax.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: