Další změny v polygrafii: Wam!Net a Impresse - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Polygrafie

Další změny v polygrafii: Wam!Net a Impresse

22. května 2001, 00.00 | Po ukončení společnosti Vio skončila také Impresse, kterou zakoupilo printCafe. Wam!Net se brání osudu Via spoluprací.

Nikdo si nemůže stěžovat, že by kolem polygrafických serverů nebylo rušno. Po ukončení činnosti Via jsou tady další informace. Většina společností si vzala jeho osud k srdci a transformuje se nebo jinak mění.

+

Hned začátkem března oznámil Wam!Net, že přechází na fixní platby, což zřejmě potěšilo spoustu jeho klientů, ale zřejmě nepřilákalo další. Novinkou, která byla ohlášena 18. 5. a zřejmě už delší dobu testována, je poskytnutí obrázků společnosti Corbis klientům Wam!Net. Obrázky jsou Royalty-Free, tedy k volnému použití bez potřeby souhlasu autora nebo agentury. To už zní poměrně zajímavě, když si představíte, že budete mít přístup k 250 CD plným obrázků. Přitom nemusíte nikam chodit, ale stačí použít běžný program pro přístup do Wam!Net. Cože? Vy ho nemáte? Tak to máte smůlu. To je právě odvrácená tvář. Služby Wam!Net nejsou ještě tak rozšířené a nové klienty to stále příliš nepřiláká. Navíc, i když jsou obrázky Royalty-Free, přístup není free, tedy zdarma. Cena ročního přístupu činí 3000 dolarů a je v podstatě stejná, jako pro běžné klienty Corbisu. Výhodou je tedy pouze snadný přístup pro klienty sítě Wam!Net.

Dalším hráčem je Impresse, která nejprve oznámila, že končí. To není překvapivá ani nijak nová informace. Ale podle posledních informací ji zakoupila společnost printCafe. Podrobné informace o transakci zatím nejsou známé, ale printCafe prohlásilo, že "nepřevezme závazky a odpovědnost [za Impresse]". V nejbližší době se očekává začlenění služeb Impresse do systému printCafe a "převod" zákazníků.

printCafe je společnost B2B, tedy pro jednodušší komunikaci mezi firmami, v tomto případě mezi tiskárnami a zadavateli tiskových služeb. K dispozici je on-line sledování zakázky, řízení fakturace a plateb a další služby. Naproti tomu Impresse je sice také společnost B2B, ale zaměřená na oblast marketingu.

K čemu bude tato akvizice? Prvním důvodem jsou zřejmě zákazníci, kteří jsou v současné době nejdůležitější "komoditou", druhým důvodem bude vyvinutá aplikace a vývojový tým. Zřejmě časem dojde k restrukturalizaci (snížení počtu pracovníků) a sloučení obou systémů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: