Buďte "ízy" s MonacoEZcolor 2 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Polygrafie

Buďte "ízy" s MonacoEZcolor 2

10. července 2001, 00.00 | Předchozí verze programu EZcolor byly v ČR poměrně rozšířené, zejména díky aktivitám distributorů a propagátorů. Nová verze má některé zajímavé vlastnosti.

Firma Monaco Systems představila novou verzi svého entry-level systému pro tvorbu profilů MonacoEZcolor 2.0. Nová verze má zlepšenou kvalitu profilů, silné možnosti editorování, upravené uživatelské rozhraní a Monaco ColorWorks.

Podle obrázků výrobce program vypadá velice podobně jako předchozí verze, pouze se mírně změnilo uživatelské rozhraní, nebo spíše grafické ztvárnění dialogů. Program ovšem stále používá průvodce, kteří vás vedou krok za krokem tvorbou profilů.

 

Hlavně došlo ke zlepšení kvality generovaných profilů, což byl u starších verzí trochu problém. Pro nenáročné uživatele bylo Monaco dobré, ale pro profesionály bylo lepší zakoupit něco lepšího (přesto bylo Monaco o hodně lepší než "okometrická metoda"). Monaco uvádí, že má patentovanou technologii Monaco Expansion Tables, která slouží k vytváření profilů sublimačních a pigmentových tiskáren.

Zajímavá je možnost editace profilů, kterou přivítají náročnější uživatelé, protože ne každý vygenerovaný profil odpovídá určitému zařízení.

V balíku je navíc Monaco ColorWorks, což je program pro stručně řečeno aplikátor profilů. Potřebujete udělat nátisk, ale nemáte Photoshop? Váš skenovací program nepodporuje práci s profily? Potom je tady Monaco ColorWorks, který převádí z profilu na profil (v případě simulace přes třetí profil).

Nová verze stojí 299 USD, upgrad z předchozí verze stojí 99 USD. Pokud vás zajímá bundle s kolorimetrem, tak ten stojí 498 USD. Demo programu je k dispozici po vyplnění formuláře. Program je určen pro Windows a Macintosh.

Pro zajímavost. MonacoEZcolor si vybrala firma Epson, která jej nabízí ke svým produktům: EPSON Stylus Photo 1280 Printers, EPSON Stylus Photo 1270 Printers (expired), EPSON Perfection 1240 & 1640 Scanners a EPSON Expression 800 Artist and Pro Scanners.

Závěr
Je příjemné, že cena produktu zůstala víceméně zachována a také upgrade je za rozumnou cenu (4 000 Kč). MonacoEZcolor je příjemný produkt na vytváření profilů za příjemnou cenu, pouze nebyl vhodný pro náročnější instalace. Upgradem můžete jenom získat a pokud hledáte levný "profilátor" (a zatím nic nemáte), zkuste použít EZcolor. Doufejme pouze, že PC verze nebude mít "annoying" aplikaci Startup, která zabírá místo na hlavním panelu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: