Barco získalo dosud největší objednávku na CTP - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Polygrafie

Barco získalo dosud největší objednávku na CTP

16. června 1999, 00.00 | USA TODAY bude ve svých tiskárnách využívat pro tisk novin v denním nákladu 2,2 milionů kusů CTP systémy Barco.

Využívání systému Computer-to-Plate (CTP) se ve světě začíná pomalu prosazovat. Realizaci zatím největší objednávky ohlásila společnost Barco, která dodala přes společnost Pitman Company 56 svých nových CTP systémů CrescentNews do vydavatelství deníku USA TODAY.

Noviny, které vycházejí v průměrném denním prodaném nákladu 2,2 milionů kusů jsou v současné době tištěny najednou v 33 tiskárnách po celých Spojených státech a třech tiskárnách pro Evropu a Asii. CTP technologie firmy Barco bude nasazena v 28 z nich. Hlavní výhodou nasazení CTP technologie je v tomto případě úspora času, která může činit až 20 minut, o které je možné oddálit zahájení tisku deníku. Podle vyjádření vydavatele je tato doba rozhodující pro dodání například důležitých sportovních zpráv.

Nasazení technologie CTP se ve světě pomalu prosazuje. V naší zemi se na zahájení jejího nástupu teprve čeká, třebaže již řada firem možný nákup poměrně drahé technologie začíná avízovat. Opatrnost je jistě na místě - technologie a materiály spojené s CTP se i ve světě překotně vyvíjení a velký boom se očekává především od DRUPY 2000. Navíc úspora času spojená s touto technologií není v našich podmínkách vždy nejpalčivější téma - zejména s ohledem na vysoké nutné investiční náklady.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: