Texturové pozadí s firemním logem - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Photoshop

Texturové pozadí s firemním logem

15. srpna 1998, 00.00 | - kterak si vlastní logo do pozadí decentně vyskládat.

Tato stránka má jako své pozadí místo statndardní textury efekt, který je poměrně často používán jak ve světě tiskovin tak na WWW stránkách. Pro úspěšné použití takovéto textury je důležité, aby kontrast v textuře byl daleko menší, než kontrast textury vůči případnému textu nebo grafice v popředí, jinak celek působí rozbitě a text bývá nečitelný.

Zde si ukážeme techniku vytvoření takovéto textury.

1. - základem je černobílé logo, určené k vytvoření textury, v našem případě čtvercového tvaru, což je nejjednodušší případ
2. - na logo aplikujeme filtr STYLIZE/EMBOSS, použito height=2, amount=75%, monochrome
3. - nyní upravíme jas a kontrast budoucí textury
4. - pro plastičtější vzhled můžeme přidat šum - filtr NOISE/ADD NOISE amount=5
5. - teď přijde vychytávka, nejprve si zkopírujeme aktuální stav obrázku (ctrl+C) a pak použijeme filtr OTHER/OFSET s posunem o polovinu šířky obrázku a zatrženou volbou "wrap around"
6. - dialogem IMAGE/CANVAS SIZE upravíme zdvojnásobíme výšku obrázku se zatrženým prostředním spodním čtverečkem volby "anchor", čímž zajistíme, že se obrázek zvětší směrem nahoru. Pak vložíme původní neposunutý obrázek ze schránky (ctrl+V) a posuneme ho tak aby zapadl na prázdné místo, které jsme právě vytvořili. Textura je v podstatě hotova.
7. - nyní můžeme texturu dále zesvětlit či ztmavit, případně obarvit pomocí dialogu IMAGE/ADJUST/HUE-SATURATION (ctrl+U) se zatrženou volbou "colorize" vzhledem k tomu co jsme na začítkuu řekli o kontrastu v textuře je vhodno si s touto finální úpravou trochu pohrát, aby výsledek byl podle našich představ
V závěru bych chtěl prohlásit, že jsem si vědom toho, že TESLA je registrovaná ochranná známka, a doufám, že její použití na těchto stánkách pro vzdělávací účely nebude považováno za její zneužití.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: