Photoshop: Jak na iPod - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Photoshop

Photoshop: Jak na iPod

29. listopadu 2005, 00.00 | Produkty firmy Apple jsou doslova pověstné svým dokonalým designem. Nejinak tomu je i u jednoho z takových posledních technologických výkřiků jménem iPod. V následujícím tutoriálu si ukážeme, jak jej za pomoci Photosopu během chvilky vytvořit.

Produkty firmy Apple jsou doslova pověstné svým dokonalým designem. Nejinak tomu je i u jednoho z takových posledních technologických výkřiků jménem iPod. V následujícím tutoriálu si ukážeme, jak jej za pomoci Photosopu během chvilky vytvořit. Tutoriál je určen spíše pro začínající uživatele pracující s Photoshopem. Věřím však, že se z něj něco naučí i středně pokročilí uživatelé. Tutoriál je zaměřen především na zdokonalení práce se základními nástroji, používání klávesových zkratek a aplikaci efektů. Já jsem pracoval ve Photoshopu CS, nicméně obdobných výsledků by mělo jít dosáhnout i se staršími verzemi programu.

Vytvořte si nový dokument s následujícími rozměry: šířka - 600px, výška 500px. Poté vytvořte novou vrstvu (CTRL+SHIFT+N) a pojmenujte ji Pozadí. Ta nám bude sloužit jako dočasné pozadí. Jelikož se iPod vyrábí většinou v bílé barvě, při výchozím nastavení s pozadím stejné barvy by se nám obtížně pracovalo. Vyberte si některou z tmavších barev (v mém případě šlo o #333333) a vrstvu nazvanou jako Pozadívyplňte (ALT+F) .

Nyní přistoupíme k tvorbě samotného přehrávače. Opět vytvořte novou vrstvu a pojmenujte ji iPod. Vyberte si nástroj pro tvorbu oblých rohů (Rounded Rectangle Tool - klávesová zkratka U), u kterého nastavte rádius na 22px. Vedle toho nastavte obrazci pevnou velikost 220px na šířku a 370px na výšku. Nastavte si barvu #EEEEEE a vytvořte obrazec. Výsledek by měl prozatím odpovídat obrázku níže.

Teď přistoupíme k aplikaci efektů, které tělu přehrávače dodají jeho plastický tvar. Aplikujte na vrstvu nazvanou iPod následující efekty.

Vyberte nástroj Výběr (M) a nastavte hodnotu jeho prolnutí (feather) na 7px. Poté podle obrázku níže vyberte zhruba podobnou oblast. Nyní jděte do Obraz » Přizpůsobení » Jas/Kontrast a nastavte hodnotu jasu na hodnotu 20. Potvrzením výběru docílíte plasticity v místech, kde nebyl použit efekt vrstvy, i když na první pohled to možná nebude až tak patrné.

Nyní přistoupíme k vytvoření charakteristického ovládacího kolečka. Vytvořte novou vrstvu a nazvěte ji Kolečko. Vyberte si barvu #DEE1E1 a vytvořte elipsu (U) s pevnými rozměry 150px na šířku a 150px na výšku. Poté na ni aplikujte efekty vrstvy uvedené níže.

K ovládacímu kolečku je třeba vytvořit potvrzovací tlačítko. Opět vytvořte novou vrstvu, vyberte barvu #F4F4F4 a opět nakreslete elipsu s pevnými rozměry 50px na šířku a 50px na výšku. Tlačítko zarovnejte na střed ovládacího kolečka. Aplikujte efekty vrstvy uvedené níže.

Aby se dal iPod pohodlně ovládat, měl by obsahovat displej. Vytvoříme proto novou vrstvu a pojmenujeme ji Displej. Vybereme nástroj pro tvorbu oblých rohů, nastavíme rádius na 7px a pevnou šířku na 150px a výšku na 120px. Na použité barvě v tento okamžik nezáleží. Opět aplikujte efekty vrstvy s následujícími hodnotami.

Ačkoliv už se má přehrávač k světu, ještě nejsme u konce. V tomto kroku učiníme tělo přístroje více prostorové. Za tímto účelem zduplikujeme vrstvu "iPod" (CTRL+J) a odstraníme z ní všechny použité efekty (originální vrstvu samozřejmě zachováme). Poté aplikujeme efekty uvedené níže a nakonec nastavíme výplň vrstvy na 0%.

Pokud jste postupovali správně, měl by vám vzniknout odlesk. Ten je ale třeba trochu přizpůsobit - CTRL+T a pomocí libovolné transformace se zkuste přiblížit výsledku, jaký je uveden na obrázku níže.

Zbývá jen dodělat piktogramy k ovládacímu kolečku (Play, Stop...). Trojúhelníčky vytvoříte za pomocí magnetického lasa (L) a stisknuté klávesy SHIFT, díky čemuž se vám bude výběr pohybovat po 45 stupních (pro přesnější práci doporučuji obrázek přiblížit - CTRL+).

Svislou čáru vytvoříte jednoduše pomocí nástroje Výběr, její velikost přizpůsobte předem vytvořenému trojúhelníčku. A potom už stačí dodělat nápis MENU (použité písmo závisí pouze na vás, já vybral Tahoma Bold o velikosti 11px).

Pomalu se blížíme do finiše. Nyní už jen stačí oživit displej přehrávače. Veškeré použité prvky na něm mají barvu #313670. V prvním kroku vytvoříme indikátor baterie za pomoci nástroje Výběr a nástroje pro tvorbu čar. Posléze si vyberte předem použité písmo (Tahoma Bold), velikost nastavte na 12px, proklad řádku na 16,5px a na displej napište názvy vámi preferovaných písniček. Posledním krokem je pak vytvoření jedné vybrané položky (písničky) za pomoci nástroje výběr. Tím pádem je potřeba změnit i barvu písma u této položky na inverzní, tj. #B4CAE8.

S finálním obrázkem si už může vyhrát každý tak, jak uzná za vhodné. Malou inspiraci najdete níže.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Photoshop  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: