Nové nástroje v Photoshopu 5.0 - toolbox - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Photoshop

Nové nástroje v Photoshopu 5.0 - toolbox

15. září 1998, 00.00 | - stučný řehled o novinkách v PS 5.0

Poměrně čerstvá pátá verze Adobe Photoshopu přinesla mnoho dalších vylepšení již tak dokonalého programu. Tento první z řady tipů přináši stručný přehled těch novinek, které se objevily na Toolboxu, čili panelu nástrojů:

Magnetic Lasso Stamp pattern
Magnetické laso je nástroj který značně ulehčuje práci spojenou s vymaskováváním objektů z pozadí. Způsob práce je podobný jako s lasem polygonálním, čili uživatel klikáním určuje body kterými má selekce procházet, ale nástroj sám tyto body propojuje čarou která podle nastavené citlivosti hledá v obrázku rozhraní objektu a pozadí. "Razítko vzorku" funguje velmi podobně jako dobře známé razítko, ale místo toho aby kopírovalo jedno místo obrázku na jiné, tak při použití opakovaně (dlaždicově) vedle sebe nanáší aktuálně definovaný vzorek - pattern (Edit/Define Pattern).
Magnetic pen Freeform pen
Přibyly i nástroje pro práci s cestami. Pro magnetické pero platí stejný princip jako pro m. laso. Podle nastavené citlivosti nástroj sám spojuje body složitějšími či hladšímu cestami. "Volné pero" dovoluje volně kreslit přičemž nakreslené čáy jsou bezprostředně převáděny na cesty. S tabletem a použitím dvou nových nástrojů pro práci s cestami bude vekrorizace čehokoli legrace.
Vertical type Vertical type mask
Photoshop nyní podporuje i práci s kolmými nápisy, u kterých lze ještě volit zda se mají jednorlivíá písmena skládat pod sebe "nastojato" nebo zda má zrotovat celý nápis. Nástroj Vertikální textová maska je obdobný normální textové masce. Vzhledem k tomu, že práce s textem doznala v PS 5.0 celkově značných změn, bude sama tématem některého příštího článku.
Gradients Color sampler
Bylo přidáno několi dalších stylů barevného přechodu a jejich přepínání přímo v toolboxu. Color sampler je velice užitečný nástroj, který dovoluje přidat do paletky Info informační pole o barvě až čtyř různých bodů v obrázku. Pak se člověk už jenom otevře křivky a okamžitě vidí číselně změnu barvy na čtyřech místecj současně.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: