Blade Pro - sharewarový zázrak - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Photoshop

Blade Pro - sharewarový zázrak

22. července 1998, 00.00 | eště nedávno bývalo skutečností, že opravdu kvalitní a propracované pluginy do Photoshopu byly dílem několika málo renomovaných firem a stály obvykle dost peněz.

Ještě nedávno bývalo skutečností, že opravdu kvalitní a propracované pluginy do Photoshopu byly dílem několika málo renomovaných firem a stály (stojí?) obvykle dost peněz. Do sharewarových vod se z nich sice pustila firma Extensis, ale jinak většina pluginů šiřitelných volně za moc nestála a většinou se vzmohly maximálně na různé šumy a zkreslení. Proto jsem se naučil již nějakou dobu "nerenomované pluginy" ignorovat. Ovšem poté co jsem náhodou nalezl na Internetu nástroj Blade Pro zdá se mi, že nadchází doba, kdy po všech stránkách skvělé věci nedělají jen giganty jako Metatools (Metacreations), Alien Skin a Extensis.

Blade pro je nástroj, který v sobě integruje aplikátor textur, přičemž nabízí 12 interních, a možnost importu dalších v běžných formátech, přičemž k pluginu je jich úctyhodné množství přibaleno, a nástroj typu "Inner bevel", což je ovšem dost slabý výraz. Program umožňuje tvořit plastické reliéfy libovolného tvaru, kdy na výběr je zase asi 12 typů obálek. Mimo to lze regulovat množství parametrů, volit nasvícení ze dvou nezávislých světelných zdrojů, a parametry povrchu reliéfu, typu odrazivosti a indexu lomu, na které jsme zvyklí spíše ve 3D programech. Výstup pluginu je renderován dost dobře, čemž svědčí příklad vlevo, kde se na bocích reliéfu zrcadlí okolí.
Blade Pro má pohledné uživatelské rozhraní, které svědčí o tom, že smutná šedivá okénka stále více vycházejí z módy. Jelikož nastavovaných parametrů je bezpočet, nechybí možnost uložení nastavení a když člověk už neví co by vlatně udělal, může si hodit kostkami a nechat parametry nastavit náhodně. Nicméně s pluginem přichází množství uložených charakteristických nastavení. Dále je s programem distribuována velmi příkladně podrobná dokumentace obsahující mimo popisu i pracovní postupy a tipy, a také odkazy na Internet, kde jsou ke stažení další presety.
Jak je asi z celého článku patrno, stal se Blade Pro mým favoritem, a považuji ho za důstojného soupeře nástrojů jako KPT, nebo Eyecandy. Sharevarovou plně funkční 15-denní verzi lze stáhnout na adrese: http://ccn.cs.dal.ca/~aa731/blade.html a registrace přijde na 25 USD.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: